AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-11-2019 11:11

Önder’den Öğrencilere kamp

Önder İmam Hatipliler Derneği Aksaray Şubesi İmam Hatipli Öğrencileri ‘Kardeşim Dedim’ Projesi çerçevesinde Mersin Silifke’ye Gençlik Kampı’na gönderiyor.

Önder’den Öğrencilere kamp

İmim Hatipli Öğrencilerin katılacağı Mersin Silifke Gençlik Kampı ile ilgili bir açıklama yapan Önder İmam Hatipliler Derneği Aksaray Şube Başkanı Kuddusi Bakar şu açıklamayı yaptı: “  ÖNDER 24. “Kardeşim Dedim„ Kampımız Mersin'de büyük bir heyecanla başladı.

Her yıl gerek ara tatilde gerekse yaz tatilinde ilimizde ki İmam Hatip öğrencilerimizi düzenli olarak, Önder Genel Merkezimizin “Kardeşim Dedim„ Gençlik Kamplarına gönderiyoruz. Bu yıl da 15-24 Kasım ara tatilinde hem kız hem de erkek öğrencilerimizi Önderin Mersin/Silifke kampına gönderdik. 

Gençler kampta güne sabah namazı ile başlıyorlar. Kuran-ı Kerim Tilaveti, doğa yürüyüşü ve kahvaltıdan sonra, öğrencilerimiz birlikte bucce, dart, ok atıyor, voleybol oynuyor, el işi/ebru yapıyor. Arife Gümüş Hocamızdan ‘İmam Hatip Okullarının Tarihi Serencamı’ nı dinliyorlar ve birçok akademisyenin sohbetlerinden İstifade ediyorlar. Şehir gezisi yaptılar, Silifke Kıbrıs Şehitliğini ziyaret ettiler. Kamp ateşi yaktılar, geceyi  film gösterisiyle tamamladılar.”.

Önder Başkanı Bakar açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Kamp boyunca bir günlerini milli ve manevi değerlerine uygun bir şekilde nasıl değerlendirebileceklerini öğrendiler. Farklı illerden gelen öğrencilerle dostluk kurdular, tanış oldular. Özellikle sosyal medyadan uzak durmayı öğrendiler. Kamplarımız önümüzdeki tatil dönemlerinde de mütemadiyen devam edecektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlere hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Derdimiz Gençliktir. Onlar için ne yapsak azdır.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA