AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-01-2019 14:00   Güncelleme : 22-01-2019 14:00

Seçimin ilk kavgası Eşmekaya’da

Yerel Seçimler yaklaşırken özellikle ilçe ve kasabalarda da gerginlik kendini baş göstermeye başladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ilk kavgası ise Eşmekaya Kasabası’nda Ak Parti ve MHP liler arasında yaşandı.

Seçimin ilk kavgası Eşmekaya’da

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, Türkiye Geneli’nde en güçlü olduğu iller sıralamasında en üst sıralarda yer alan Aksaray Geneli’nde Ak Parti’nin gittikçe kan kaybetmesi taraftarlarını da etkiliyor.

Ak Parti’nin Aksaray Geneli’nde merkez dahil pek çok ilçe ve kasabada seçim kaybetme ihtimali Ak Parti Adayları ve taraftarları arasında stresin de yükselmesine neden olurken, bu stres de zaman zaman tartışmalara ve gerginliklere neden oluyor. Ak Parti’nin seçim kaybetme ihtimali olan belediyelikler arasında sayılan Eşmekaya Kasabası’nda da geçtiğimiz günlerde önümüzdeki yerel seçimlerin ilk tartışmasının, hatta kavgasının yaşandığı öğrenildi.

İddialara göre mevcut Belediye Başkanı 31 Mart’ın da Başkan Adayı Tayfur Başkan’ın destekçileri ile MHP Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Güneş taraftarları arasında sahte seçmen iddiası ile tartışma çıktı. Edinilen bilgiye göre, taşıma ve sahte seçmen yazdırıldığını iddia eden MHP liler, sahte seçmenleri tutanak ile tespit ettirdi. Ancak İlçe Seçim Kurulu’na giden şikayette tutulan tutanaklara rastlanılamadı. Bunun üzerine 2 parti taraftarları arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya dönüşürken yine iddiaya göre Sultanhanı İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan yardım istendi. Ancak kavga tüm kasabaya yayılmadan önce taraflar sakinleştirildi.

Eşmekaya Kasabasındaki Ak Parti ve MHP tarafları arasında yaşanan bu kavgada Aksaray’da 31 Mart Yerel Seçimlerinin ilk kavgası oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA