AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:40

Sınıftan Sahneye Bir Öğretmenden Daha Ötesi

Aksaray’da tarihi tiyatro salonu kafeye çevrilirken eğitim ve kültür sevdalıları yeni agoralar kuruyor.

Sınıftan Sahneye Bir Öğretmenden Daha Ötesi

Tebeşir tozundan sahne tozuna koşturan eğitim ve kültür sevdalısı bir gurup tiyatrocu öğretmen onlar. 2013 ten bu yana öğretmen ve öğrenci sevgisi ile ilgili klipler ve kısa filmler yaparak farkındalık yaratmaya çalışan Polat Oğuz tarafından kurulan Aksaray Sosyal Oluşum Derneği ASODER çatısı altında toplanan öğretmenler, sosyal ve kültürel değerleri canlandırmaya yönelik çeşitli faaliyetlerin yanında tiyatro oyunları da sahneye koyuyorlar.

Dernek olarak hızlı okuma ve drama dersleri de veren ASODER üyeleri tarafından 2016 da “Çatallı Köy”, 2017 de “Acil Servis”, 2018 de “İçimizdeki Biz” ve “Muradımı Alamadım Köyü” adlı tiyatro oyunları sahnelendi. Sayın Oğuz’un söylediğine göre bu oyunlar içerisinde en çok rağbet gören oyun “Acil Servis”, en çok zorlandıkları oyun ise “İçimizdeki Biz” olmuş.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen “Acil Servis” adlı komedi oyununu farklı ilçeler, okullar ve kültür merkezinde başarı ile sahnelediler. Mülteciler ile ilgili Erasmus projesine ortak oldular. Donanımlı üyeleri ile ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil ederek ulusal ve uluslararası projelere imza attılar. 21 Aralık Cumartesi günü saat 19:19 da sahneleyecekleri Dernek Başkanı Oğuz’un yazdığı ve yönettiği “Eğitim Şart” adlı tiyatro oyununun hazırlıklarını yapan dernek üyelerinin sloganı “ Bir Öğretmenden Daha Ötesi”

“EngelSİZ Olmayın” sloganıyla ve yaptıkları kliplerle engelli öğrenciler adına farkındalık yaratmaya çalışan Sayın Oğuz’un sevgi ve eğitim üzerine söylediği o güzel sözlerden biriyle bitirelim yazımızı.

Bir öğrencinin başını okşarken gözlerinizle diğer öğrencilere “sizi de en az onun kadar seviyorum” diyebilmeliyiz.

Haber: Ömer Sevgi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA