Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:40

Sınıftan Sahneye Bir Öğretmenden Daha Ötesi

Aksaray’da tarihi tiyatro salonu kafeye çevrilirken eğitim ve kültür sevdalıları yeni agoralar kuruyor.

Sınıftan Sahneye Bir Öğretmenden Daha Ötesi

Tebeşir tozundan sahne tozuna koşturan eğitim ve kültür sevdalısı bir gurup tiyatrocu öğretmen onlar. 2013 ten bu yana öğretmen ve öğrenci sevgisi ile ilgili klipler ve kısa filmler yaparak farkındalık yaratmaya çalışan Polat Oğuz tarafından kurulan Aksaray Sosyal Oluşum Derneği ASODER çatısı altında toplanan öğretmenler, sosyal ve kültürel değerleri canlandırmaya yönelik çeşitli faaliyetlerin yanında tiyatro oyunları da sahneye koyuyorlar.

Dernek olarak hızlı okuma ve drama dersleri de veren ASODER üyeleri tarafından 2016 da “Çatallı Köy”, 2017 de “Acil Servis”, 2018 de “İçimizdeki Biz” ve “Muradımı Alamadım Köyü” adlı tiyatro oyunları sahnelendi. Sayın Oğuz’un söylediğine göre bu oyunlar içerisinde en çok rağbet gören oyun “Acil Servis”, en çok zorlandıkları oyun ise “İçimizdeki Biz” olmuş.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen “Acil Servis” adlı komedi oyununu farklı ilçeler, okullar ve kültür merkezinde başarı ile sahnelediler. Mülteciler ile ilgili Erasmus projesine ortak oldular. Donanımlı üyeleri ile ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil ederek ulusal ve uluslararası projelere imza attılar. 21 Aralık Cumartesi günü saat 19:19 da sahneleyecekleri Dernek Başkanı Oğuz’un yazdığı ve yönettiği “Eğitim Şart” adlı tiyatro oyununun hazırlıklarını yapan dernek üyelerinin sloganı “ Bir Öğretmenden Daha Ötesi”

“EngelSİZ Olmayın” sloganıyla ve yaptıkları kliplerle engelli öğrenciler adına farkındalık yaratmaya çalışan Sayın Oğuz’un sevgi ve eğitim üzerine söylediği o güzel sözlerden biriyle bitirelim yazımızı.

Bir öğrencinin başını okşarken gözlerinizle diğer öğrencilere “sizi de en az onun kadar seviyorum” diyebilmeliyiz.

Haber: Ömer Sevgi

NELER SÖYLENDİ?
@
Sandy 3 hafta önce
It's funny goodluck https://www.labpedia.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The salad mix has been blamed for most of the 145 total cases in Iowa and the 78 in Nebraska of the rare parasite cyclospora, which causes gastrointestinal illness. The two states account for nearly two-thirds of at least 378 cases in the United States since mid-June.
Madelyn 3 hafta önce
I'll text you later https://www.hivjustice.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Although a last-minute temporary solution including a possible 10-day extension of government funding had been raised on Friday, there were no signs Democrats and Republicans could reach a deal before the October 1 deadline.
Spencer 3 hafta önce
We went to university together https://pneuservispodoli.cz/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Others see a better chance of success and say the proposal could be step one towards an eventual settlement of the conflict; Fawaz Gerges at the London School of Economics put the chances of success for the Russian proposal at 50-50.
Ariana 3 hafta önce
How much will it cost to send this letter to ? https://hindimaja.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom If Johnston’s numbers are right, and I have no reason to doubt him, it’s time for the president to make it clear he won’t stand for hoarding when the nation is in difficulties such as the high unemployment.
Mariah 3 hafta önce
We work together http://bargain.sa/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom It's a match made in Oscar heaven: Penelope Cruz and Javier Bardem have gotten married. Cruz's representative Amanda Silverman confirms the couple were married in the beginning of July at a friend's house in the Bahamas. She said in an e-mail to the AP on Tuesday the ceremony for Cruz and Bardem was a small one that only family members attended.
zbywmq 1 ay önce
B5QQou fqsqverfuhij, [url=http://rhyivdxazngw.com/]rhyivdxazngw[/url], [link=http://ymbfdoeqwytm.com/]ymbfdoeqwytm[/link], http://oxepbxggxukk.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA