AKSARAY
Giriş Tarihi : 01-11-2018 19:43   Güncelleme : 01-11-2018 19:43

“Tüm sözlerimizi yerine getireceğiz”

Belediye Başkanı Yazgı, ilk gün verdikleri tüm sözleri yerine getirmeye kararlı olduklarını, önümüzdeki dönemlerde de devam eden projelerin yanı sıra yeni projeleri de Aksaraylıların hizmetine sunacağını söyledi. Yeni hastane civarında devam eden Tacin Park Projesini 2020 Yılına kadar tamamlayacaklarını belirten Başkan Yazgı; “Recep Tayyip Erdoğan Parkının 3 Etabı, At binicilik Tesisleri ve Yeni Hastane Çevresi ve mevcut sanayi bölgesinde yapılacak imar yapılanmasıyla Aksaray’a yeni bir vizyon kazandırılacak” dedi.

“Tüm sözlerimizi yerine getireceğiz”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldiği günden beri 4,5 yılda yaptığı hizmetler ve gerçekleştirdiği projelerle şehrin çehresini değiştirerek adeta yeniden imar edildi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir haline dönüştürecek projeleri bir bir hayata geçirdi. Şehrin en önemli sorunu olan içme suyuna köklü çözüm getiren başkan Yazgı, yeni su kaynakları ve projeleriyle Aksaray’ın içme suyunu çözüme kavuşturuyor.

Öte yandan eski terminalin yerine yapılan Piri Mehmet Paşa Çarşısı, Yeni sanayi projesi, Kadın aktivite merkezleri, Karabağ tematik parkı, Genç Osman Parkı, Kılıçaslan parkı 2.etabı, Tacine yapılan Recep Tayyip Erdoğan Parkı ve Siloların yerine yapılacak olan Selçuklu parkı ile şehre vizyon kazandırdı.

Bu arada Efor kavşağı olarak bilinen bölgeye Piri Mehmet Paşa Alt Geçidi yaparak şehrin trafik sorununu o bölgede rahatlattı ve bu sayede bölgenin alt yapısını da tamamen yeniledi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı 4,5 yılda şehre yaptığı projelerle şehre önemli bir değer kazandırırken, devam eden projelerini de 2019 ve 2020 yıllarında tamamlayıp Aksaray’a yeni bir vizyon kazandırmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en önemli projeleri arasında yer alan ve birinci etabı hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkının 2. Etap çalışmaları hızla devam ederken, Başkan Yazgı, 2.etabı 2019 yılının başlarında 3.etabıda 2020 yılının başlarında tamamlayarak Aksaray halkının hizmetine sunacak.

Tacin Mahallesi ve o bölgede yer alan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi altyapı hizmetlerini gerçekleştiren Başkan Yazgı, Hastaneye asfaltlı yeni yollar açarak, modern kaldırımlar ve orta refüj düzenlemeleri ve  otopark  hizmeti gibi çok önemli hizmetlere imza attı.

 

Açılan yeni yollar, altyapı, kaldırım, peyzaj çalışmalarıyla ve Yeni kurulan At Binicilik Tesislerinin hizmete girecek olmasıyla Hastane bölgesinde birçok yeniliğe imza atan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Mevcut sanayinin yeni yerine taşınmasıyla o bölgede yeni bir imar yapılanması gerçekleştirerek 2019-2020 yıllarında Aksaray’ı adeta yeniden imar edecek.

Aksaray’da, Başkan Yazgı döneminde yapılan çalışmalar ve şehre kazandırılan hizmetler vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, başkan Yazgı’nın 4,5 yılda şehrin çehresini değiştirdiğini ifade ederek, devam eden ve hedeflenen yeni projelerini de 2019-2020 yıllarında gerçekleştireceğine inandıklarını kaydettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA