AKSARAY
Giriş Tarihi : 04-02-2019 14:15   Güncelleme : 04-02-2019 14:15

TURAN Bağımsız Aday

Aksaray’ın tanınmış simalarından işadamı Hazım Turan 31 Mart Yerel Seçimleri için Güzelyurt İlçesi’nden bağımsız aday oldu.

TURAN Bağımsız Aday

Güzelyurt İlçesi’nden Ak Parti’den Aday Adaylığı başvurusunda bulunan ancak Ak Parti’nin mevcut Belediye Başkanı’nın tekrar göstermesi üzerine aday olamayan tanınmış işadamı Turan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Turan, Güzelyurt İlçesi’nden Bağımsız Aday olduğunu açıkladı.

Daha önce birkaç kez Ak Parti’den Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda da bulunan Turan, Aksaray’ın oldukça sevilen ve tanınan simalarından birisi olmasına karşın Genel Merkez tarafından değerlendirilmedi.

Doğduğu yer olan ve ilişkisini hiç kesmediği Güzelyurt’tan Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili gazetemize bilgi veren Hazım Turan; “Biz ne kadar ticaret ile uğraşsak ta siyasetten bir türlü kopamıyoruz. Güzelyurt benim doğduğum yer. Akrabalarımın halen yaşadığı yer. Ben Güzelyurt ile diyaloğumu hiç kesmedi. Güzelyurt Halkı’nın önemli bir bölümü de aday olmam için üzerimde ciddi baskı oluşturdular. İlçeme, doğduğum yere, doğduğum yerin insanlarına hizmet edebilmek için onların isteklerini geri çevirmedim. Eğer kısmet olur da kazanırsam Güzelyurt kısa sürede Aksaray’ın en önemli Turizm Merkezlerinden birisi haline gelecek. Projelerimiz hazır. Sadece projelerimiz değil. Çalışmalarımız, fizibilitelerimiz de hazır. Eğer kazanırsam, mazbatamı aldığım gün Bismillah deyip hizmete başlayacağım” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA