Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 19-12-2019 09:57

Üreticilerin sütleri değerini bulacak

Nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray'da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından süt ürünleri üretim tesisi kuruluyor.

Üreticilerin sütleri değerini bulacak

Aksaray'da hayvan kesimlerinin önlenmesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve sektördeki kalitenin artırılması amacıyla çalışmalara başlayan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, süt ürünleri üretim tesisi kurmak için düğmeye bastı. Türkiye'de de son derece önemli bir yere sahip olan Aksaray'da tarım ve hayvancılık sektöründe artık üreticilerin ürettiği sütler ellerinde kalmayacak veya cüzi miktarlarla satışa sunulmayacak. Alınan kararın ardından Organize Sanayi Bölgesinden (OSB) arsa isteyen birlik, Aksaray Valiliği oluru ile OSB'den 10 bin metrekare arsa aldı. Aksaray Valisi Ali Mantı birliğe yer tahsisini yaparken, valilik makamında yapılan protokolle sözleşmeler imzalandı.

Vali Mantı, “Aksaray Tarım ve Hayvancılık Memleketi”

Protokol imza töreninde konuşan Vali Ali Mantı, Aksaray'ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu belirterek, sektör kapsamında çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi. Tarım ve hayvancılığın sadece Aksaray değil, ülke açısından da son derece önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Mantı, “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimize daha önceden tahsis ettiğimiz 10 bin metrekare arsamızın bugün protokol sözleşmesini yapıyoruz. Burada birliğimiz bir süt işleme tesisi yapacak. Bilindiği gibi Aksaray tarım ve hayvancılık memleketi. Süt de bu sektör içerisinde ağırlıklı sektörlerimizden birisi. İnşallah bu birlik tesisi yaptığı zaman rekabet artacak, kalite artacak, birlik mensuplarına da hayırlı hizmetler vereceğine inanıyorum” dedi.

Başkan Kayan, “Amacımız Hayvancılığı Daha İleri Noktalara Götürmek”

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan ise, üreticilerin ürettiği sütleri pazarlamakta, satışını yapmakta ciddi sıkıntılar yaşadığını belirterek, çoğu zaman üretilen sütlerin ölü fiyatlara satıldığını kaydetti. Bunun da üreticilere ciddi zararlar verdiğini ve üreticilerin üretmekten vazgeçip hayvanlarını kestirmeye yöneldiğini belirten Başkan Kayan, “Bu alanda biz üreticilerimize süt fabrikası kurmayı düşünüyoruz. Üreticilerimiz zor durumda kaldığında biz buraları devreye sokarak üreticilerimizin ürünlerini daha iyi fiyatlarla, daha iyi değerlendirmelerle böyle bir girişimde bulunduk. Yani hayvancılığı daha ileri noktalara götürmek amacıyla yapılmış bir proje bu. 2020 yılında İPARD destekleri projesinin açılımı başlayacak. Tabii bu projenin başvurularını yapacağız. Büyük bir ihtimalle 2-3 yıllık süreç içerisinde tamamlamış oluruz” şeklinde konuştu. Başkan Kayan, başta Vali Mantı olmak üzere tüm yetkililere de destek ve teşviklerinden dolayı teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
Enoch 2 hafta önce
A jiffy bag http://itea.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "The Wall Street Shuffle", for example, is all about unfettered capitalist greed. "Rubber Bullets" is about police brutality. "The Second Sitting for the Last Supper" is about the disconnect between the real world and the one promised by Jesus.
Vince 2 hafta önce
What sort of work do you do? https://sabemos.es/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Tuesday's hearing and the Fed decision will "mark thebeginning of the end for the warehousing issue and may have farmore painful implications for the banks in the future," saidNick Madden, senior vice president and chief supply chainofficer at Novelis in a blog on Monday.
Laurence 2 hafta önce
Where are you from? http://aamh.edu.au/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Abe also instructed Aso to set a clear medium- to long-termplan for bringing Japan's effective corporate tax rate down to alevel on a par with other major nations in fiscal 2015 orafterward, the Nikkei said.
Bernie 2 hafta önce
Where are you from? https://gairacafe.co/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The rise was spurred mostly by speculation that the Federal Reserve would begin winding down its monthly bond-purchasing program later this year and likely end it in mid-2014. Those purchases have helped keep long-term Treasury yields and average mortgages rates low.
Ryan 2 hafta önce
A pension scheme http://tiffanyand-cooutlet.us/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The DIFC, opened in 2004 and now the Gulf's top financialcentre, is one of the United Arab Emirates' "free zones",offering foreign investors 100 percent ownership of theirventures and business-friendly regulation.
pvgyhccrm 1 ay önce
TmrkrI zxkvwrworxqk, [url=http://sgwhwfcgbuut.com/]sgwhwfcgbuut[/url], [link=http://aqvteoegnjby.com/]aqvteoegnjby[/link], http://zynfdpovmmuj.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA