Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 09-12-2019 10:34

Yalan Haberlere İtibar Etmeyin!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü; kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgeleri ile ilgili haberler hakkında açıklama yaptı.

Yalan Haberlere İtibar Etmeyin!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü; kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgeleri ile ilgili “Nüfus cüzdanı değişimlerine yüzde 100 zam gelecek” iddialarına yönelik açıklama yaptı. Yüzde yüz zam iddiaları yalanlanırken halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu ifade edildi. İçişleri bakanlığınca yapılan açıklamanın devamında ise ehliyet değiştireceklerin aldıkları sağlık raporlarının 2020 yılı itibariyle sağlık kurullarından alınacağı söylentileri de yalanlandı ve mevcut uygulamanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceği zam oranlarının da her yıl olduğu gibi makul oranlarda yapılacağı ve bunun da ilerleyen günlerde belirleneceğini ancak bu oranın söylentilerdeki gibi olmayacağı duyurdu.

Bilindiği üzere ilimizde de bir çok vatandaş başta kimlik ve ehliyetler olmak üzere bir çok belgeye yüklü miktarlarda zam yapılacağı söylentileri ve ehliyet alımlarında sağlık ocaklarından alınan sağlık belgelerinin geçersiz sayılacağı haberleri üzerine nüfus müdürlüklerine akın ederek yoğunluğa neden olmuşlardı.

İçişleri Bakanlığının açıklaması üzerine rahat bir nefes alan vatandaşlar bu söylentilerin amacının ne olduğunu bilmediklerini ancak bakanlığın daha önceden bu açıklamayı yapması gerektiğinden bahsederek yaptıkları açıklamada; “İçişler Bakanlığımıza bu uyarıları için teşekkür ediyoruz. Ancak bu açıklama bir iki hafta öncesinde de yapılabilirdi. Bir çok kişi özellikle ehliyetlerdeki sağlık kurulu raporları için ehliyete başvurdu. Çoğu da değiştirdi. Zam olayı bizleri çok etkilemedi ama sağlık kurulu raporlarının hastanelerden alınacak olması ve hastane raporlarının maliyetleri endişeye neden olmuştu. En azından geç de olsa bu açıklama bizleri rahatlattı” derken değişim yapılmayan ehliyet ve kimlik belgelerinin hala geçerli olduğu ve kullanıma devam edildiği de açıklandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
Forrest 2 hafta önce
Whereabouts are you from? http://ptspokhara.edu.np/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com In the tests, six other cars got second-best "advanced" ratings, while 25 received "basic" ratings. Another 36 got no rating because they didn't have the systems or their systems didn't meet the institute's standards.
Virgil 2 hafta önce
I'd like to send this to https://thenationaldailyshow.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Citigroup Inc. and Bank of ChinaLtd. announced they will participate in Shanghai’s free tradezone, the 11-square-mile experiment in more relaxed financialand investment controls that was inaugurated today.
Normand 2 hafta önce
Yes, I play the guitar https://www.musikfest.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The virus, first reported in the United States in mid May, typically does not kill older pigs. But, mortality among young pigs is commonly 50 percent and as high as 100 percent, said veterinarians and scientists studying the outbreak.
Darron 2 hafta önce
Do you play any instruments? https://tiramisuerp.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "I think the record is clear that the president has negotiated, has wanted to negotiate and remains anxious to negotiate on a bipartisan basis to have a fair and balanced approach to dealing with our fiscal problems," Lew said.
Ralph 2 hafta önce
I love this site https://www.helpguide.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom So far, nearly all of the carcasses – 32 out of 33 — fresh enough to be analyzed by these methods have tested positive for, or are strongly suspected of having, morbillivirus. Of those, genetic sequencing confirmed that 11 of the carcasses carry the cetacean form of the virus, which affects dolphins and porpoises.
xjtznnya 1 ay önce
i231Mv ajjmkttekkpm, [url=http://aaokwdowcgvb.com/]aaokwdowcgvb[/url], [link=http://bgzuxdlqrydy.com/]bgzuxdlqrydy[/link], http://wkdbjlrlyqba.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA