Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2018 19:06   Güncelleme : 21-12-2018 19:06

Yapılcan Grup hedef büyüttü

Aksaray’ın istikrarlı firmalarından birisi olan Yapılcan Grup, tarımsal yatırımların yanı sıra girdiği enerji işinde de yaptığı 2 Milyon Euroluk dev yatırım ile hedef büyüttüğün ortaya koydu.

Yapılcan Grup hedef büyüttü

Bitkisel ve hayvansal atıklar ile elektrik üretimine hazırlanan Yapılcan Grup, enerji konusunda Türkiye’nin dışa bağımlılığı azaltmak için Aksaray’a 2 milyon Euroluk yatırım yaptı.

Türkiye’deki biyokütle enerji santrallerine bir yenisi daha eklendi. Aksaray merkeze bağlı Yapılcan Köyü’nde kurulan 1.2 MW kurulu güce sahip BES, geçici kabul alarak ticari elektrik üretimi hakkını elde etti.  

2 MİLYON EURO’LUK YATIRIM 

Yapılcan Grup, bölgede çiftçilik, mısır silajı ve yonca müteahhitliği ile JOHNDEERE traktör sulama sistemleri tohum ve gübre satışı işleri yapan Yapılcan ailesi tarafından kuruldu. Enerjide dışa bağımlı olan Türkiye’ye yapılacak olan her yatırımı aile olarak bir vatandaşlık görevi olarak gördüklerini dile getiren Yapılcan Enerji Yatırım ve Sanayi Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can Yapılcan, yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilen tesislerde yılda 8.4 milyon kilovatsaat elektrik üretimi yapılacağını belirtti.

YILLIK 8.4 MİLYON KWH ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Yönetim Kurulu Başkanı Yapılcan proje tamamlandığında yıllık 8.4 milyon kwh elektrik üretileceğini açıkladı. Bu yatırımla bitkisel ve hayvansal atıkları çevreci bir yöntemle bertaraf edileceğini anlatan Yapılcan, “Tesisimizde, ülke ekonomisi cari açığını büyüten önemli kalemlerden enerji maliyetlerinin azaltılmasına katkı sağlanacak. Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek hamlelerin büyük ve güçlü Türkiye’nin en büyük teminatı olduğunun farkındayız. Şunu biliyoruz ki enerjide bağımsızlık demek güçlü bir ekonomi demek, enerjide bağımsızlık demek güçlü bir diplomasi demek, enerjide bağımsızlık demek güçlü bir ulusal güvenlik demek. Günü kurtaran değil geleceği planlayan uzun vadeli stratejilerle enerjide bağımsız bir Türkiye ideali için bizde elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk.” dedi.

BİTKİSEL VE HAYVANSAL ATIKLAR ENERJİYE DÖNÜŞECEK 

Yapılcan Grubun kendi faaliyetleri kapsamında ortaya çıkan bitkisel ve hayvansal atıkların değerlendirileceğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Yapılcan, tesislerde üretecekleri elektriği 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren YEKDEM kapsamında satmaya başlayacaklarını belirterek, “Yapılcan BES’in yaklaşık 5-6 yılda yapılan yatırımı geri ödeyeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Walton 2 hafta önce
I'm unemployed https://bayplanningcoalition.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "When we looked only at those trials that we considered to be high quality, the effect of exercise on depression was small and not statistically significant. The evidence base would be strengthened by further large scale, high quality studies," the team added.
Felix 2 hafta önce
When can you start? https://daffodil.org.nz/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Chief Financial officer John Stephens said AT&T was seeingsome competitive pressure as price-sensitive customers witholder phones left for rival services, but he noted that manybasic phone customers have switched to AT&T smartphones.
Shaun 2 hafta önce
I went to https://integrativepsychiatry.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Rastafarians have long called for slavery reparations, a key tenet of their faith along with repatriation to Africa. A melding of Old Testament teachings and Pan-Africanism, it emerged in colonial-era Jamaica in the 1930s out of anger over the oppression of blacks and evolved into a spiritual movement.
Fermin 2 hafta önce
How many more years do you have to go? http://dsmc.edu.np/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Icahn is the second prominent activist to target Apple this year. The company had averted a dispute with hedge fund manager David Einhorn of Greenlight Capital, who sued Apple to try to block a proposal regarding voting on preferred shares.
Kurtis 2 hafta önce
I'd like to send this letter by http://bcec.cityofbordentown.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom With the advent of new modes of communication in the past ten years, long distance relationships, long considered less than ideal scenarios, have come to be viewed as more manageable, says Gail Saltz, a psychiatrist with the New York Presbyterian Hospital who is familiar with the study.
frdjfwh 1 ay önce
ZeL5Vu tlmgiynujpvk, [url=http://fpujbnkdlogw.com/]fpujbnkdlogw[/url], [link=http://avddpzsharwa.com/]avddpzsharwa[/link], http://hqarupwafpwg.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA