AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-12-2019 10:07

Yeni Parti çalışmaları hız kazanmış

Ne zaman kurulacağı, kuruluşunda kimlerin yer alacağı, parti programı gibi detayların henüz tam netleşmediği Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından kurulacak partiler merakla beklenirken, Aksaray’da da her iki parti için de kuruluş ve örgütlenme çalışmalarının hız kazandığı konuşuluyor.

Yeni Parti çalışmaları hız kazanmış

Aksaray’da ciddi bir oy potansiyeline sahip olan Ak Parti’nin Son yapılan Genel ve Yerel seçimlerde ciddi oy kaybı yaşaması yeni kurulacak olan partilerin nasıl bir oluşum içerisinde olacağının merakla beklenmesine neden oluyor.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından kurulacağı kesin olan ancak tarihleri henüz netleşmemesine karşın Şubat Ayından önce kurulup teşkilatlanma çalışmalarını bitirmesi beklenen partiler için Aksaray’da da meraklı bir bekleyiş var. Partileri kuracak isimlerin Ak Parti’den ayrılmış isimler olması nedeniyle Aksaray’da teşkilatlanma ve örgütlenme safhalarında yine aynı tabana mensup isimlerin ön planda olması beklenirken, her iki partinin de kurulduktan sonra Aksaray’da Ak Parti tabanından ciddi bir taraftar bulacağına da yine aynı şekilde kesin gözüyle bakılıyor.

Hem Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı, hem de Ali Babacan’ın kuracağı partiler için Aksaray’da teşkilatlanmayı kimlerin gerçekleştireceği büyük bir merak konusu. Aksaray’ın eski vekillerinden bazı isimlerin yanısıra; geçmişte Ak Parti’de görev almış isimler, başka partilerde görev almış bazı isimler, partilerin dışında kalmış bazı isimler her iki parti ile de anılmaya devam ediyor.

Özellikle Ali Babacan tarafından kurulacak partide kimlerin görevlendirileceği ise ciddi merak konusu. Kesin olmayan bazı bilgilere göre Ali Babacan Partisinden bası üst düzey görevlilerin Aksaray’da tesbit ettikleri bazı isimlerle telefon görüşmeleri yürüttükleri, partide görev teklif ettikleri, sadece partide görev teklif etmekle kalmayıp görev almasalar bile kamuoyunda kabul görecek 7-8 isim önermelerini istedikleri konuşuluyor.

Bu görüşmelerin sadece Ak Parti kökenli isimlerle değil, diğer partilerde görev yapmış isimler ile daha önce mensubu oldukları partilere çeşitli nedenlerle mesafeli duran isimleri de kapsadığı konuşuluyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA