AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-04-2021 17:35

“23 Nisan’ı büyük sevinç ve ortak coşkuyla kutluyoruz”

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

“23 Nisan’ı büyük sevinç ve ortak coşkuyla kutluyoruz”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kuruluşunun 101. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Dinçer mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı ile beraber Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir sevinç ve ortak coşkuyla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

23 Nisan 1920 tarihinde Anadolu’da Ulusal Egemenliğin hakim kılındığının altını çizen Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Milletimiz, milli mücadele döneminde iradesini ortaya koyarak vatan toprağımızdan ödün vermeden mücadele etmiş, ortak düşünce ve kader birliği yaparak bağımsızlık mücadelesi vermiştir. İstiklal harbinde çetin mücadeleler sergileyen aziz milletimiz TBMM’nin temellerini atmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açarak ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini dünya ülkelerine ilan etmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü dünya çocuklarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir” dedi.

 

Başkan Dinçer mesajının devamında “Bizler yerel yöneticiler olarak geleceğimizin teminatı olan, yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyor, şehrimize kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu cennet vatanda birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.

 

TBMM’nin açılışının 101. yılı dolayısıyla Meclisimizin ilk başkanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş savaşı kahramanları ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Ayrıca dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA