Aksaray
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

ASÜ; TEKNOPARK Hedefinde Kararlı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASÜ; TEKNOPARK Hedefinde Kararlı
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (ASÜ Teknopark) kuruluş çalışmalarını hızlandırdıklarını ve 2024 yılı yatırım planına alınması için bakanlık nezdinde yaptıkları görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Rektör Arıbaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge ve Teşvikler Genel Müdürü Bilal Macit’i ziyaret etti. Üniversitenin akademik performansı, şehrin genel üretim kültürü ve ASÜ Teknopark’ın geldiği son nokta hakkında Macit’e bilgiler veren ASÜ Rektörü Arıbaş, konuyu tüm yönleriyle ele aldıklarını belirtti. Akademik bilgiyle sanayinin üretim tecrübesini bir araya getirecek olan ASÜ Teknopark’ın mimari proje aşamasında olduğunu ifade eden Rektör Arıbaş, bu sürecin olabilecek en kısa sürede tamamlanmasının ardından inşaat faaliyetlerinin başlayacağını vurguladı.

Şu ana değin bölge ilanı, şirket kuruluşu ve imar onayı gibi süreçlerin başarıyla tamamlandığını ve artık yeni bir aşamaya gelindiğini dile getiren ASÜ Rektörü, “Konuyla ilgili girişimlerimizi yoğunlaştırdık. Bilginin üretime dönüşmesi ve sanayiyle olan temasın yeni bir boyut kazanması açısından önemli gördüğümüz ASÜ Teknopark’ın 2024 yatırım planına alınmasını arzuluyoruz. İnşallah süreç hızla ilerleyecek ve toplumsal kalkınmayla doğrudan ilişkisi olan ASÜ Teknopark en kısa sürede faaliyete geçecek. Bunun için elimizden gelen ne varsa samimiyetle yapıyoruz” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bakanlık görüşmesinin ardından Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Mustafa Güray Değerli ile bir araya geldi. Yeni yapılanmalarda tecrübe paylaşımlarının önemine dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Hemşerimiz Mustafa Güray Değerli, bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştı. Biz, toplumsal kalkınma odaklı düşünüyoruz ve tüm çalışma stratejilerimizi bu bakış açısına göre tasarlıyoruz. Bilgi ve teknolojiyi merkeze alan bir büyüme hedefi içindeyiz. ASÜ Teknopark kısa, orta ve uzun vadede ülkemiz ve milletimiz için büyük kıymetlerin üretileceği bir merkez olacak” dedi.

Yaptıkları destek görüşmelerinin olumlu geçtiğini ve bunun da kendilerini geleceğe dair daha da umutlandırdığını vurgulayan Prof. Arıbaş, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge ve Teşvikler Genel Müdürü Bilal Macit’e ve Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Mustafa Güray Değerli’ye destek, katkı ve önerileri münasebetiyle çok teşekkür ediyoruz.  İlerleyen süreçte de benzeri görüşmeler devam edecek. Bunun yanı sıra şehir genelinde de bir uyum yakalandı. Şehirdeki muhataplarımızla da konuyu etraflı bir biçimde ele almaya ve süreci birlikte yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretleri esnasında ASÜ Rektörü Arıbaş’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, ASÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy ve ASÜ Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Onur Can Türker eşlik etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Polis Ekipleri Çocuklarımız İçin Tam Kadro SahadaÖnceki Haber

Polis Ekipleri Çocuklarımız İçin Tam Kad...

Gülağaç Yolundaki Kaza 3 Can AldıSonraki Haber

Gülağaç Yolundaki Kaza 3 Can Aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar