Aksaray
DOLAR17.9661
EURO18.3947
ALTIN1033.1

ASÜ’de Hasret 4 Ekim’de Bitiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASÜ’de Hasret 4 Ekim’de Bitiyor
Abone ol
Aksaray Üniversitesi 20 Eylül’de başlayacak olan 2021-2022 eğitim öğretim yılı yeni ders dönemine tüm kurumlarında 4 Ekimde başlayacak. Geçtiğimiz hafta alınan karar ile ileri bir tarih olan 4 Ekime ertelenen akademik takvim ders dönemleri için hazırlıklar aralıksız sürüyor. Yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim için hazırlıkların tamamlandığını ve eğitim sürecinde öğrencilerle buluşmak için gün saydıklarını belirten ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin tüm birimlerin yeni sürece hazır oldu

Aksaray Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Şahin akademik takvimde yapılan değişikliğin eğitim sisteminde değişiklik oluşturmayacağını ve eğitimin yüz yüze devam edeceğini söyledi. Rektör Şahin, gazetemize yaptığı açıklamada ders dönemlerinin ileri tarihe alınmasındaki en önemli etkenin tercih dönemlerinde yapılan tarih değişikliği olduğunu vurgulayarak; “2021-2022 eğitim öğretim yılında Türkiye’deki bütün üniversiteler gibi biz de yüz yüze eğitime geçiyoruz. Üniversitemizin akademik takvimini temmuz ayında yayınlamıştık. Akademik takvimimizde geçtiğimiz günlerde değişiklik kararı alarak eğitim öğretim ders dönemini 4 Ekime erteledik.  Bu kararın alınmasındaki en önemli birinci etken ÖSYM ve YÖK iş birlikteliğimiz ile yapılan tercih dönemleri ve kayıt süreçleri oldu. Tercih süreçlerine bağlı olarak alınan yeni karar ile ikinci yerleştirme süreci de takvim değişikliğindeki ikinci etken oldu. İkinci ek yerleştirme süreci ile gelecek olan öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde aksaklık yaşamaması için ders dönemlerinin başlangıcını erteledik. Yalnızca Tıp Fakültemizde eğitim gören öğrencilerimiz için ders dönemleri başladı ve yüz yüze eğitim süreçlerine hız verildi. Üniversitemizin yüz yüze eğitim süreci için gerekli tüm çalışmalarını titizlikle inceleyerek tamamladık. Yeni eğitim öğretim döneminde temennimiz sürecin tamamını yüz yüze eğitim ile tamamlamak. Zaten alınan tedbirler, aşılanma ve pandemi kuralları çerçevesinde yeni eğitim sürecinde sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Buna bağlı olarak akademik takvimde yeni bir değişiklik olmadığını ve ders dönemlerinin 4 Ekim itibari ile başlayacağı söyleyebiliriz. Bizlerde geçirdiğimiz bu pandemi sürecinde uzak kaldığımız öğrencilerimiz ile buluşmak için gün sayıyoruz diyebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Yeni normalleşme sürecinde ASÜ’nün eğitim öğretim alanında önemli adımlar attığını belirten ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin yeni süreçte aşılanma ve tedbirlere uyma çağrısı yaptı. Rektör Şahin açıklamasının devamında; “Aksaray Üniversitesi olarak pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile yeni bir eğitim modeli görmüş olduk. Eğitimlerin yeni dönemde yüz yüze yapılabilmesi için koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da aşılar ve PCR testleri ile ilgili çalışmaları oldu. Geçtiğimiz Çarşamba günü YÖK Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada üniversitelerde de PCR testi ile ilgili çalışmalar yapıldığı bilgisi verildi. Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler arasında bir bütünleşme oluşacağı bildirildi. Bu süreçte bizleri akademik takvim değişikliğine yönlendirdi. Ancak öğrencilerimizin kapanma gibi bir endişesi olmasın. Yeni normalleşme sürecine uyum sağlamak için ASÜ’de farklı etkinliklere de imza attık. Bunlardan birisi de geçtiğimiz temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenlerimiz oldu. Hayatın normalleşiyor olduğu duygusuna katkı vermek için mezuniyet törenlerimizi gerçekleştirdik ve bu yıl mezun olan öğrencilerimizle törende buluşarak hasret giderdik. İnşallah 4 Ekim’de de öğrencilerimiz ile buluşarak hasreti bitiriyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarma İlköğretim Haftasında OkullardaÖnceki Haber

Jandarma İlköğretim Haftasında Okullarda

Asfalt Atağı SürüyorSonraki Haber

Asfalt Atağı Sürüyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar