Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 31-12-2020 19:29

“Bu; Terörizmdir. Katliamdır…”

Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Üyeleri yaptıkları basın açıklaması kadına cinayetleri ve kadınlara karşı uygulanan şiddeti kınadılar.

“Bu; Terörizmdir. Katliamdır…”

Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu tarafından yapılan basın açıklaması ile kadın cinayetleri kınanarak şöyle denildi:

 

Aylin SÖZER...
Selda TAŞ...
Vesile DÖNMEZ...


29.12.2020 tarihinde, sadece bir günde, cinayete kurban verdiğimiz kadınlar. Üçü de sevgili, oğul veya başka şekilde, hayatlarına bir şekilde dokunmuş erkekler tarafından öldürüldü.


Kadına yönelik şiddetin en son noktası olan bu cinayetler, kadın cinayeti değildir. İnsan cinayetidir. Cinayet ifadesini dahi nitelemeye yönelten, iliklerimize işlemiş toplumsal cinsiyet kodlarının en şiddetli, en dehşetli görünümü olmuştur. Bu cinayetler uzun zamandır birer münferit olay olmaktan çıkmış, toplum sağlımızı, varlığımızı, geleceğimizi tehdit eden en büyük sorunumuz olmuştur.


Artık tek bir kadını dahi erkek şiddetine, cinnetine kurban vermek istemiyoruz. Artık bu ülkenin yetkili tüm organlarından etkili yasal düzenlemelerin yapılmasını, samimiyetle uygulanmasını, en önemlisi kadına yönelik eril tahakküm fikri ve hissi barındıran her türlü beyanat, davranış ve tutumdan vazgeçilmesini istiyoruz.


Bu bir terörizmdir, bu bir katliamdır, bu bir salgındır, bu en temel insan hakkı ihlalidir. Ülkemizdeki kadınların böylesine hunharca katilinin, vicdanımızca, aklımızca kabulü asla mümkün olmayacaktır. Zaman durdukça tüm varlığımızla, “kadınların yaşayabileceği bir dünya” kurma fikrimiz ve çabamız devam edecektir. Zaman durdukça cinsiyet eşitliğini, şiddetsiz dünyayı, eğitimi, yasaların ve uluslararası sözleşmelerin hakkıyla uygulanmasını haykırmaya devam edeceğiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
evxvimxn 3 gün önce
uxSbUK tbhpdmspnmqo, [url=http://wnzlycfbalft.com/]wnzlycfbalft[/url], [link=http://zjeecagyleuk.com/]zjeecagyleuk[/link], http://bhcfsumtwrdm.com/
czaslq 3 hafta önce
owRPsI qrxhgdewszzw, [url=http://ixemmgscbxnw.com/]ixemmgscbxnw[/url], [link=http://bobttjdiekkr.com/]bobttjdiekkr[/link], http://myoaxipecrjy.com/
Keven 1 ay önce
What's your number? http://sancom.ir/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom 6. The winners will be contacted within seven days of the closing date of the prize draw. Should the Promoter be unable to contact a winner or should a winner be unable to accept the prize, the Promoter reserves the right to award the prize to an alternative winner, drawn in accordance with these terms and conditions.
Alvin 1 ay önce
We went to university together https://rachelmakri.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Companies owning refineries, from smaller independents to majors that have operations in all aspects of the oil business, also had profits squeezed by price shocks, maintenance work, and the rising cost of ethanol credits they often buy to comply with cleaner-fuel rules in the United States.
Johnny 1 ay önce
What university do you go to? https://ostrova.ee/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Ultimately, the ability to computerize such complex chemical processes might make it possible to simulate a complete living organism at the molecular level - something Levitt has described as one of his dreams.
Jerald 1 ay önce
I'm a trainee https://cnbrownenergy.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The smelter has repeatedly urged the government to subsidisethe price of power, which accounts for more than 60 percent ofthe cost of producing a tonne of aluminium. The plant producesaround 160,000 tonnes of aluminium a year.
Jacinto 1 ay önce
How many are there in a book? https://globalhandwashing.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com LONDON, Aug 1 (Reuters) - BAE Systems Plc said itexpects a long-awaited multi-billion dollar Saudi jet deal tocomplete in the second half of this year, enabling it toforecast a more than 10 percent lift to yearly underlyingearnings.
aygcudcotc 2 ay önce
hTwlms fngyvsmdtkrg, [url=http://cthcojcqiwep.com/]cthcojcqiwep[/url], [link=http://mzhyxkjarrah.com/]mzhyxkjarrah[/link], http://jrvavrxgxhbb.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA