Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 28-12-2020 14:57

“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”

Aksaray’daki Şehit Aileleri bir çığlık halinde “Hakkımızı Helal Etmiyoruz” diyorlar. Bugüne kadar kendilerinin yok sayıldığını, Siyasiler, seçilmiş yöneticiler, partiler, STK lar ve kurumların pek çoğu tarafından yok sayıldıklarını, sadece seçim zamanları kısmen hatırlandıklarını belirten Şehit Aileleri bu vatan için canlarını feda eden çocukları ve yakınlarının yattıkları yerde kemiklerinin sızladığının da altını çiziyorlar.

“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”

Aksaray’daki Şehit Aileleri bir çığlık halinde “Hakkımızı Helal Etmiyoruz” diyorlar. Bugüne kadar kendilerinin yok sayıldığını, Siyasiler, seçilmiş yöneticiler, partiler, STK lar ve kurumların pek çoğu tarafından yok sayıldıklarını, sadece seçim zamanları kısmen hatırlandıklarını belirten Şehit Aileleri bu vatan için canlarını feda eden çocukları ve yakınlarının yattıkları yerde kemiklerinin sızladığının da altını çiziyorlar.

Aksaray’da yukarıda sayılanların Şehit Ailelerini sadece şov amaçlı kullanmaya çalıştıklarını, Şehit Ailelerine sahip çıkan tek yerin Şehit Aileleri Derneği olduğunu, Şehit Ailelerini parçalamak için işi ikinci bir dernek kurdurmaya kadar vardırdıklarını belirterek sadece kendi acılarını yaşamak istediklerini, kimsenin şov malzemesi olmak istemediklerini, sadece bu vatanın varlığının sürmesi için çocuklarını feda eden insanlar olarak biraz saygı görmeyi beklediklerini söylüyorlar.

Şehit Ailelerinin acılarını paylaşmak, büyük çoğunluğu ekonomik olarak zorda olan ailelere destek olabilmek, anların sıkıntılarını yetkili makamlar vasıtasıyla çözebilmek amacı ile aracılık etmek görevini üstlenen Şehit Aileleri Derneği Başkanı Şehit Babası Hüseyin Koçak ise kendilerine bakışı tek kelime ile özetliyor: “Bizi arka bahçeleri olarak kullanmak istiyorlar.”.

İlk kez Aksaray’da Vali Hamza Aydoğdu’nun kendilerine gerçekten insancıl şekilde yaklaştığını belirterek; “Sayın Valimizi bu konuda herkesten ayırmak gerekir” diyen Koçak; “Aksaray Genelinde 150 civarında merkezde ise 50 civarında şehit ailesi var. Ne kadar acıdır ki; kendilerine arka bahçe olmadığımız parti ve yöneticiler bizi yok hükmünde sayıyorlar. Sadece seçim zamanları şov amaçlı hatırlanıyoruz. Ancak herkes şunu bilmeli ki; Şehit Aileleri eğer arka bahçe olacaksa ancak Devletimizin arka bahçesi olur. Partilerin, siyasilerin, kurumların ya da STK ların değil. Sosyal Belediyeciliği dilinden düşürmeyen Belediyemiz, bu vatan için canını feda edenlerin geride bıraktıkları ve büyük zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi vermeye çalışan şehitlerimizin ailelerini niye yok sayıyor.

Ama reklamını yapmaya kalkışsak, bu insanlarımıza yardım için harcamak yerine kendi reklamı için harcamalar yaptığı ulusal kanallarda adını zikretsek sanırım ailelerimizin varlığının farkına varır. Ama bizim ailelerimiz nasıl ki çocukları vatan için yaşamlarını yitirdiklerinden bu yana onurlu tüm zorluklara karşın onurlu durmayı başardılarsa, bundan sonra da aynı onurlu duruşu sürdüreceklerdir. Bugüne kadar hiçbir beklenti içerisinde olmadan ailelerimize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Beklentileri karşılanmadığı için bizi yok sayanlara da tüm Şehit Aileleri olarak Hakkımızı Helal Etmiyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
fuvuvrs 3 gün önce
sGvF8r yzvoclwjeqba, [url=http://preuhlaopfic.com/]preuhlaopfic[/url], [link=http://oeftvaaiykmw.com/]oeftvaaiykmw[/link], http://gmodzjnqgvqb.com/
qyztpckfxop 3 hafta önce
ySfZDZ irzuwpssqhuv, [url=http://jcdpmyzfgkqd.com/]jcdpmyzfgkqd[/url], [link=http://mcmsdosejeki.com/]mcmsdosejeki[/link], http://uqibenjkvhsu.com/
Merrill 1 ay önce
I can't get a dialling tone http://raiseminwage.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com A Justice Department spokesperson said in a statement on Sunday it would determine whether "the evidence reveals a prosecutable violation of any of the limited federal criminal civil rights statutes within our jurisdiction."
Edwin 1 ay önce
This site is crazy :) https://lascalientesdelsur.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The new guidelines will not place formal new restrictions on prescriptions by physicians who treat patients for pain, but administration officials announcing the change made clear they hope to chasten physicians who prescribe the medications for anything other than ongoing, intractable pain.
Sandy 1 ay önce
Could I have , please? https://unmb.ro/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com As well as launching actors, Another Country created new producers. Once the play began its run in early 1982, one young member of the cast was so stunned by the gigawatt glow of his colleagues’ performances that it persuaded him that he had no future in acting. “I’d been a child actor and done reasonably well,” says David Parfitt. “But you look at those two and go, ‘I'm never going to be Hamlet, this is the moment to move on.’”
Stephan 1 ay önce
I've only just arrived https://kk.rks-gov.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Vivendi and Etisalat have been negotiating the deal sincelate April, when the United Arab Emirates-based companysubmitted a binding offer that was deemed more attractive than alower, rival bid from Qatar-backed Ooredoo.
Francis 1 ay önce
Could you ask her to call me? https://learnomnifocus.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com With Obama's international prestige seen on the line, a former senior U.S. official said the suspected chemical attack was likely to prompt Obama to use limited force, but he did not expect him to try to topple Assad.
qvpsdm 2 ay önce
tgddBJ sdlhmmnqphjm, [url=http://claziwvcbggj.com/]claziwvcbggj[/url], [link=http://aeyljqqsuywb.com/]aeyljqqsuywb[/link], http://zxidzjgoqjzs.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA