Reklamı Geç
Aksaray Belediyesi
Aksaray
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3

İşte Özlenen Tablo

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşte Özlenen Tablo
Abone ol
Vatandaşın özlediği tablo muhalefet partilerinin il başkanları ile bir nebze de olsa giderildi. Aksaray’a faydalı olmak için görüş alışverişi yapma konusunda bugüne kadar bir araya gelmekten kaçınan iktidar ve muhalefet il başkanlarının bu konudaki tavırları, CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün gayretleri ile en azından muhalefet parti il başkanları arasında kırıldı. Yemekte bir araya gelen muhalefet partilerinin il başkanları siyasetten ekonomiye pek çok konuyu masaya yatırdılar.

Aksaray'da 5 muhalefet partisi il başkanı bir araya gelerek ülke ve Aksaray gündemi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Bundan sonraki süreçte sıkça bir araya gelerek özellikle Aksaray’ın sorunları ve çözümleri ile ilgili ortak çalışma yapacakları konusunda mutabakata varan CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, İyi Parti İl Başkanı Faruk Ağır, Gelecek Partisi İl Başkanı Muhammet Dilmaç, Deva Partisi İl Başkanı Necati Coşkuner ve Demokrat Parti İl Başkanı Servet Ceylan ülke genelini etkileyen ekonomik süreçlerin vatandaşa etkileri konusunda görüş birliğine vardı.

PARLAMENTER SİSTEME GEÇİŞTE FİKİR BİRLİĞİ SAĞLANDI

Ülke genelinde yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanmanın ekonomiye olumsuz yansımaları başta olmak üzere her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartların vatandaşlar üzerindeki etkilerinin konuşulduğu toplantıda Aksaray'ın kronikleşmiş beklemekte olan birçok sorunu da gündeme alındı.

“ORTAK DERDİMİZ AKSARAY”

5 Muhalefet  partisi il başkanı, yaşanan olumsuzlukların temelinde tek adam rejiminin bulunduğu konusunda fikir birliğine vararak, çözümün parlamenter sisteme geçişte  olacağı konusunda birleşti.

İl Başkanları “Ortak derdimiz ülkemiz ve Aksaray” diyerek “Artık mevcut iktidarın  her konuda yetersiz kaldığı ortadadır. Özellikle son aylarda yaşanan kurdaki dalgalanma ve ekonomik sıkıntı, başta akaryakıt olmak üzere vatandaşın sofrasına götürdüğü temel gıdalardaki yüksek fiyat artışı artık katlanılamaz bir hale gelmiştir. Mevcut iktidarın ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşa yardımcı olması gerekirken, sürekli bahaneler ürettiğini hepimiz gözlemlemekteyiz. Malum kış aylarındayız. Doğalgaza gelen zamla birlikte artık birçok evde vatandaş sobaya dönüş yaptı. Asgari ücretle ve memur maaşıyla geçinen vatandaşlarımızın son gelen zamlarla paraları pul olurken, mevcut iktidar ve Aksaray'daki yönetimi vatandaşların dağ gibi birikmiş sorunlarına sessiz kalıyor. Görmezden geliyor. Bizler Aksaray özelinden başlayarak çiftçimizin üreticimizin esnafımızın, işçimizin, memurumuzun, üniversiteli işsiz gençlerimizin, atanamayan öğretmenlerimizin ve dağ gibi birikmiş birçok sorunun en yakın takipçisi olacağız. Bundan sonraki süreçlerde sıkça kamuoyunun karşısında, memleketimizin ve Aksaray’ımızın sorunlarını dile getireceğiz” açıklamasında bulundular.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arazide Korkutan YarıklarÖnceki Haber

Arazide Korkutan Yarıklar

KOM Kaçakçılara Geçit VermiyorSonraki Haber

KOM Kaçakçılara Geçit Vermiyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar