AKSARAY
Giriş Tarihi : 14-12-2019 10:08

106 okul ve çevresi denetlendi

Aksaray Emniyet Müdürlüğü 106 okulda eş zamanlı olarak “Okul Çevreleri, Servis Araçları ve Genel Trafik Denetimi Uygulaması” gerçekleştirdi.

106 okul ve çevresi denetlendi

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kamu düzeninin sağlanması, güven ve huzur ortamının devamlılığı için, başta çocuk şube, asayiş, narkotik, trafik,  Kom şube müdürlüğü ekiplerince ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Suç işleme amacında olan şahıs veya şahısların caydırılarak, suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla 5 aşamalı okul çevreleri ve okul servis araçları denetimi uygulaması gerçekleştirdik” denildi.

Denetimlerde 106 okul ve çevresi kontrol edildi. Okulların çevresinde bulunan 35 park ve bahçe, 60 umuma açık işyeri ve 18 internet kafe denetlendi, 1 internet kafeye filtresizlikten (yasaklı sitelere girişi engellememek) işlem yapıldı. 793 şahıs sorguları yapılarak 7 aranan şahıs yakalandı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince 153 okul servis araç ve sürücüsü denetlendi. Eksik evrakı bulunan 6 okul servis aracına idari para cezası uygulandı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, denetimlerin aralıksız süreceği öğrenildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA