Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 11-12-2019 09:47

3 kişiye hayat verecek

61 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren bir kişinin yaptığı organ bağışı ve ailesinin izni ile 3 kişi yaşama tutunacak. AÜEA Hastanesi’nde yapılan organ ve doku nakilleri sonrasında hem hastane yetkilileri hem de yaşama yeniden tutunan donörler ve yakınları organ bağışına izin veren aile efradına minnet ve şükranlarını ilettiler.

3 kişiye hayat verecek

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 61 yaşında kalp krizinden hayatını kaybeden bir kişinin organları organ nakli beleyen 3 hastaya nakledildi.

Doku ve organ nakli konusunda AB ülkelerine göre kötü durumda olan ülkemiz genelinde organ nakli konusunda bilgilendirme çalışmaları az da olsa sonuç veriyor. Özellikle doku ve organ nakli konusunda ülkemiz ve ilimiz genelinde birçok hasta duyarlı olan vatandaşlardan yardım beklerken sevindirici bir haber Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinden geldi. Geçtiğimiz Perşembe günü kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi altına alınan 61 yaşındaki A.B.B. Cumartesi günü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hastanın vefatının ardından hasta yakınlarıyla irtibata geçen hastane yetkilileri hasta yakınlarının izni ile organ ve doku nakli için harekete geçti. Operasyonlar esnasında adeta zaman ile yarışan sağlık ekipleri 61 yaşındaki hastanın organlarını başarılı bir şekilde organ bekleyen 3 hastaya nakletti. Başarılı geçen operasyonların ardından açıklama yapan il sağlık müdürlüğü; “Duyarlı davranışları için Organ Bağışı destekçi ailemize teşekkür eder, Organ bağışı bekleyen tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA