AKSARAY
Giriş Tarihi : 15-02-2019 14:17   Güncelleme : 15-02-2019 14:17

AK LİSTE belli gibi

Ak Partide günlerdir merakla beklenen ve sır gibi saklanmaya çalışan İl Genel Meclis Üyeliği sıralaması ile Belediye Meclisi Üyeliği ilk 15 sırası için belirlenen isimler sızmaya başladı.

AK LİSTE belli gibi

Geçtiğimiz hafta sonu toplanan komisyon tarafından belirlenen isimler konusunu netleştirmek için hafta başında Aksaray’a gelen Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in, kendisine verilen listede bazı isimlerin üzerini Aksaray’da çizdiği ardından da hazırlanan listeyi alarak Ankara’ya götürdüğü öğrenilmişti.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Aksaray Merkez’de 7 İl Genel Meclis Üyeliği’nin 4 tanesini Ak Parti’nin alması bekleniyor. Bu sayının 5 olacağına ihtimal verilmezken 3 olabileceği ise ihtimal dışı görülmüyor. Ak Parti’nin kesin gibi görünen 4 İl Genel Meclis Üyeliği için belirlediği isimler ise sırasıyla 1- Abdi Okur, 2- Naci Duman, 3- Mahmut Aktürk, 4- Ferhan Polat (Kadın Kolları Başkanı) oldu. İl Genel Meclisi Listesinde adının olacağına kesin gözüyle bakılan eski İl Başkanlarından Latif Ağır’ın listede olmaması ise şaşkınlıkla karşılandı. Latif Ağır’ın isminin listede olmaması çeşitli söylentilere neden olurken, Latif Ağır’ın sosyal hesabından paylaştığı; “Ak Partililiğimizi ispatlamaya çalışıyoruz. Ne acı” paylaşımı kafaları karıştırdı.

En az İl Genel Meclis Üyelikleri kadar, hatta belki de ondan daha fazla merak edilen bir diğer liste ise Belediye Meclis Üyeliği Listesi idi. Belediye Başkanlığını kazanacak partinin bile en fazla 15+3 çıkartması beklenilen Belediye Meclis Üyeliği Listesinde ilk 15 sırada yer alacak isimler büyük merakla bekleniyordu. Sızan bilgilere göre Ömer Çelik tarafından Ankara’ya götürülen Ak Parti Belediye Meclis Üyelikleri için Belediye Başkanı Evren Dinçer’in 3 kişilik Kontenjan Listesinde Yakup Ülger-Cem Elibol ve Mustafa Alakuş isimleri yer alıyor.

Yine kesin olmayan ancak kesin gibi konuşulan bilgilere göre ilk 15 kişilik isim listesinde yer alan 13 isim şöyle. (Burada sıralama belli değil. Yani 2 de kim var, 5 te kim var gibi): 1 Hıfsı Peker, 2 Osman Koçak, 3 M. Emin Kılıç, 4 İsmail Aydın, 5 Malik Ekinci, 6 Hatice Tan, 7 Koray Yıldırım, 8 Mahmut Aliç, 9 Mustafa Topaçlı, 10 Rıza Serinbaş, 11 Özlem Yıldırım, 12 Şükrü Tanşi, 13 Gamze Çelik

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA