AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-10-2018 11:42   Güncelleme : 12-10-2018 11:42

AK PARTİ de TIRPAN başladı

Yerel Seçim ortamına girilmesi ile birlikte partilerde siyasi hamleler de başladı. Aksaray’da yerel seçimin en iddialı partisi olarak konuşulan Ak Parti’de ise en önemli siyasi hamle yönetim ile mahalle temsilcilerinden bazılarına atılan tırpan olarak dikkat çekiyor. Mülakat hesabı içerisinde olan parti içerisinde etkin bazı aday adaylarının olası muhaliflerine yakın olabileceğini düşündükleri isimlerden bazılarını görevden aldıkları, bazılarını ise istifa ettirdikleri, bazılarının ise delegeliklerini sildikleri konuşuluyor.

AK PARTİ de TIRPAN başladı

Adı konmasa bile her geçen gün partiler Aksaray’da yerel seçim ortamına biraz daha adapte oluyorlar. Başta Ak Parti olmak üzere partilerde açıkça adayım diyenlerin yanı sıra henüz adayım demeyip te Ankara başta olmak üzere gizli çalışma yürütenlere de her geçen gün yeni isimler ekleniyor.

30 Mart Yerel Seçimleri’nin Aksaray’daki tartışmasız en güçlü argümanlarının başında gelen Ak Parti’de de, gizli adaylık çalışması yapan ve gücü elinde bulunduran bazı isimlerin değişik siyasi hamlelere şimdiden başladığı konuşuluyor.

Kulislerde konuşulan Ak Parti içerisindeki bu siyasi hamlelerden birisi de yönetimlerden “toplantıya katılmama gerekçesi” ile çıkarılanlar ile mahalle temsilcilerinden bazılarının görevlerinden istifa ettirmeleri ile bazı delegelerin isimlerinin silindiği iddiaları. Bu işlemlere maruz kalanların tek ortak noktası da Belediye Başkan Adaylığı için olası bir mülakatta rakip isimleri destekleme olasılıklarının yüksek olması. Olası rakiplerinin önlerini kesmek ya da parti yönetim kademelerindeki gücünü tırpanlamak isteyenler tarafından bu tür bir hamlenin başlatıldığı, önümüzdeki süreçte bunun devamının gelmesinin de muhtemel olduğu yine kulis sohbetlerinin başlıca konularından birisi olmayı sürdürüyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA