Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 26-10-2018 12:39   Güncelleme : 26-10-2018 12:39

Ak Parti’de tehlike çanları

24 Haziran Genel Seçimleri’nde ciddi oy kaybına uğrayarak 4 vekillikten 2 sini kaybeden Ak Parti’de 30 Mart Yerel Seçimleri için de mevcut belediyelerden çoğunu kaybedebileceği konuşuluyor. 24 Haziran Seçimlerinde zayıf çalışma temposu ile Ak Parti’ye 2 milletvekili kaybettiren yönetimin şu anda kaybedilen oyları yeniden toparlamaya uğraşmak yerine 30 Mart Yerel Seçiminde kendi destekledikleri ismi aday göstermeye yoğunlaşmaları nedeniyle sahip oldukları 16 belediyenin 9 unu kaybetmelerine kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti’de tehlike çanları

Ak Parti’nin Aksaray’da 24 Haziran Genel Seçimlerindeki hızlı düşüşünün 30 Mart Yerel Seçimlerinde de devam edebileceği, bunun için sanki özellikle zemin oluşturulduğu siyasi kulislerin önemli konularından biri haline geliyor.

24 Haziran Seçimlerine 3 milletvekili ile giren, son düzenleme ile milletvekili sayısının 4 e çıkması nedeniyle de 4 milletvekilliğini de kazanacaklarını ileri süren Ak Parti Aksaray’da 4 milletvekilliği kazanmak yerine mevcut 1 vekilliği de yitirmiş ve seçimlerde ancak 2 milletvekili çıkarabilmişti. Aday belirleme sürecinde liste sıralamasına uzun süre itiraz eden Ak Parti Yönetimi, özellikle İlknur İnceöz’ü gerekçe göstererek kamuoyunda listeye büyük tepki olduğunu ileri süren ve bu konuda genel merkeze üstüste rapor düzenleyerek gönderen Ak Parti Aksaray Teşkilatı bu gerekçelerin ardına sığınarak olması gereken çalışma kapasitesinin belki yarısını bile kullanmamıştı. Bu durumun sonucunda da Ak Parti 24 Haziran Seçimlerinde Aksaray’dan 2 milletvekili kaybederek çıkmıştı.

Şimdi aynı durumun 30 Mart Yerel Seçimlerinde de yaşanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Şu anda Aksaray’daki merkez dahil 22 belediyenin 16 sını elinde bulunduran Ak Parti’nin, mevcut belediyelerin yarısını kaybetme ihtimalinin her geçen gün arttığı şeklindeki iddialar her geçen gün artıyor. Ak Parti’nin elinde bulundurduğu Bağlıkya, Topakkaya, Helvadere, Ağaçören, Güzelyurt ve Gülağaç belediyelerinde yeniden kazanma şansının çok düşük olduğu ileri sürülürken, yine Ak Parti’nin elinde olan Eskil, Sultanhanı ve Yenikent Belediyelerinde de durumun gösterilecek adaylara göre şekilleneceği belirtiliyor.

Ak Partili belediyelerin kaybedilme ihtimalinin artmasında en büyük etkenin ise, buradaki sıkıntıların ayan beyan ortada olmasına karşın Aksaray Teşkilatının buralara yoğunlaşmak yerine Aksaray Merkez Belediyesine kendi istedikleri ismin aday gösterilmesine yoğunlaştıkları, yönetimde etkin olanların da buralarda çalışmak yerine kendi adayları için çalışmanın dışında pek bir şey yapmamaları olduğu yine ileri sürülen iddialar arasında yer alıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA