Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 15-11-2019 10:17

Aksaray müteahhitler birliği Fas’a kültür gezisi düzenledi

Aksaray Müteahhitler Birliği, geçtiğimiz haftalarda üyelerine özel  olarak, yirmi müteahhidin katılımı ile Fas’a Kültür  gezisi düzenlendi.

Aksaray müteahhitler birliği Fas’a kültür gezisi düzenledi

Konya’dan yola çıkan müteahhitler uzun bir yolculuğun ardından Kazablanka havalimanına  inerek kendilerini bekleyen rehberle buluşup, otobüsle Kazablanka panoramik şehir turu yaptılar. Dünyanın en büyük 3. Cami olan 2. Hasan Camisini ziyaret edip namaz kılan ve dualar eden müteahhitler ardından otele geçip dinlendiler. Kazablanka’da 1 gece konaklayan müteahhitler,Gezinin ikinci durağı olan Marakeş’e ulaşmak için  erken saatte  yola çıktılar.

Fas denildiği zaman asıl akıllara gelen Marakeş’te ;Kızıl şehri,Kral Bahçesini,Fasın ilk başkenti olan surların içindeki eski şehir Medina’yı hayranlıkla gezdiler.  UNESCO tarafından koruma altına alınmış ilk meydan olan ‘Jama El Fena ‘meydanı tarihi dokusu ve gizemi müteahhitleri şehre hayran bıraktı. Tur organizasyonu içerisinde  Fas yemekleri yiyen müteahhitler Fas kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

AKMÜB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güneş yaptığı açıklamada; ‘‘ Biz başkanlık görevini geldiğimiz vakit, yönetimimizle birlikte oluşturduğumuz faaliyet takvimine,Fas Kültür Gezisini de koymuştuk.Müteahhitlerimiz sağ olsun gezi çağrımızı yaptığımızda ,birkaç saat içerisinde tüm kontenjanlarımızı doldurdular. Kültür gezimiz, gerekenden çok keyifli ve nostaljik bir gezi oldu. 2020 yılı faaliyet takviminde yine bu tarz Kültürel gezilerimiz olacaktır. Yeni faaliyet takvimimizi oluşturunca üyelerimizle en kısa zamanda paylaşacağız. Kültürel gezilerimiz, müteahhitlerimizin yoğun iş temposundan vakit ayırarak , böyle bir tatili hakkettiklerini ,üyelerimiz arasında kaynaşmanın ve birlikteliğin artmasını sağlamaktadır.Ayrıca kültürel ve mimari yapı olarak, müteahhitlerimizin farklı   mimari tasarımlarını görmesi,keşfetmesi sektör açısından önemlidir.Çünkü gelişmek ve geliştirmek bilgi birikimiyle meydana gelmektedir.Sektörümüz açısından bu tür gezilerin faydalı olacağına inanıyorum .Fas Kültür gezimize katılan Üyelerimize içtenlikle teşekkür ederim. Birliğimizin artması ve daim olması için yeni gezilerimizde buluşmak dileği ile’’ dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA