Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-04-2018 12:18   Güncelleme : 12-04-2018 12:18

Aksaray’a Hisarcıklıoğlu sahip çıktı

Aksaray’ın en büyük Ağır Sanayi Kuruluşu olan Mercedes Fabrikası’nın gitme olasılığını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’da gündeme getirdi. 2 gün önce ATSO ve Borsa Başkanlarının ziyaretinde Mercedes CEO su Süer Sülün’ün açıklamalarına dikkat çekerek; “Ulaşım problemi çözülmezse Mercedes Aksaray’dan gidebilir” dedi.

Aksaray’a Hisarcıklıoğlu sahip çıktı

10 Nisan Salı Günkü gazetemizin manşetine taşıdığımız Mercedes CEO su Süer Sülün’ün Aksaray’dan gidebileceklerini ima ettiği açıklama Ankara’da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da gündemine girdi.

TOBB da ki Başkanlık Makamında Aksaray Milletvekilleri, Aksaray Valisi, Gümrük Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, eski Belediye Başkanı ve Ulaştırma Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Palta ile ATSO ve Ticaret Borsası Başkanları ile yönetimini kabul eden TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu7nun Aksaraylılardan daha çok Aksaraylılık yaptığı öğrenildi.

Buradaki görüşmede vekiller ve yetkililerden Demiryolu sorununun bir an önce çözülmesini isteyen Hisarcıklıoğlu’nun; “Hamit Özkök Başkan sayesinde kendimi bir Aksaraylı olarak kabul ediyorum. Mercedes CEO su tarafından yapılan açıklamayı okudunuz mu ya da dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Ama dikkat etmenizi öneririm. Böyle büyük firmalar boşa konuşmazlar. Bunlar ticaret yapıyorlar. Eğer avantajlarını yitirirlerse kimse durduramaz. O nedenle Demiryolu konusunun bir an önce çözülmesi lazım. Kağıt üzerinde değil. Hayata geçirilmesi lazım. Eğer gitmeye karar verirlerse bir daha hiçbir güç onları geri çeviremez ve Aksaray çok büyük bir kayba uğrar” diyerek orada bulunan herkesten Demiryolu için çaba sarfetmelerini istedi ve kendisinin de üzerine ne düşerse yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Odada bulunanları; “o kadar yatırım yaptılar. Halen de yapıyorlar. Bir yere gitmezler” şeklinde düşünceye kapılmamaları uyarısında da bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun; “Ankara’da çok büyük yatırım yapan Opel Firması bir olumsuzluk nedeniyle bütün yatırımlarını kısa sürede götürdü. Vazgeçirme yönündeki bütün çabalarımız da sonuçsuz kaldı” örneği ile Mercedes konusunda duyarlı olunması için uyardı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA