Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 18-11-2019 11:36

Aksaray’ın öz sermayesi 17. yaşında

Aksaray Taşpazar Mahallesinde eski Uçkunlar Mobilya, yeni isim ve konseptiyle Mavi Çarşı 25 yıldır hizmetlerine devam ediyor.

Aksaray’ın öz sermayesi 17. yaşında

Taşpazar Mahallesi’nin köklü ve büyük işletmelerinden olan Mavi Çarşı, inovatif ve geliştirici yapısıyla 25 yıldır aynı yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Çalışma şekilleri ve ülke ekonomisi hakkında açıklamalarda bulunan Mavi Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Uçkun, ‘’Aksaray’ da kendi sektöründe öz sermayesi olan tek mağazayız ve şunu diyoruz:  Aksaraylı öz evladına, öz sermayesine sahip çıkar. Bu anlamda bizde hemşerilerimize alım kolaylığı sağlayarak hizmet veriyoruz.’’ Çalışma hayatları süresince müşterinin yanında ve her türlü kolaylığı sağlamayı amaçladıklarını belirten Uçkun, ‘’ Vatandaşımızın alım gücü döviz sebebiyle biraz azaldı, geçtiğimiz sene bu durum az hissedildi ve esnafımız güzel işler yaptı fakat bu sene işler geçen sene kadar heyecanlı değil. Gurbetçi vatandaşlarımızın dövizlerinin de yerinde sayması işlerimizi etkiledi. Ayrıca tarımın geçen sene ve bu sene yağışın az olması sebebiyle durgun geçmesi köylerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın alım gücüne yansıdı. Köylü milletin efendisidir, üretim sezonunun bu şekilde geçmesi aslında tek onları değil tüm sektörleri derinden etkiledi. Ürün çeşit yelpazemiz fazlasıyla geniş bu sebepten ötürü çok fazla etkilenmesek de en az zararla durumu kapatmaya çalışıyoruz. İstihdam konusuna gelecek olursak mağazamızda 15 personel çalışıyor. İstihdama elimizden geldiğince hatta yeri geldiğinde kadro fazlası personel çalıştırarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çok şükür ki biz kredi kullanmıyoruz fakat kredi kullanan esnafımız faizlerden ötürü işletmelerini işletmekte ve geliştirmekte zorlanıyor.’’. Rekabetin sektörlerinde fazlaca yer bulduğunu belirten Uçkun,’’ Rekabet sektörümüzde hissedilir derece ile var. Rekabet kuruma başarı, vatandaşa ise kolaylık getirir. Rekabet uyguluyoruz elbet bu da kâr marjımızı en kısık pozisyona getiriyor.’’ Mağazalarında birçok alanda ürün bulunurken ürünlerin genel olarak ithal olması KDV ve ÖTV’ deki dalgalanma durumunu akıllara getirirken bu konuda ise,’’Yeni yılda ÖTV ve KDV’ nin düşeceği yönünde tahminlerimiz var. Kış sezonunda 4 ay da olsa bu düşüşle esnafımız ve vatandaşımız rahatlar diye düşünüyoruz.’’ açıklamalarında bulunan Uçkun  ‘’ Cumhurbaşkanımız istihdam sağlayan esnaf benim başımın tacıdır diyor. Biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz.’’ diyerek cümlelerine son verdi. HaberFoto: Meryem SELÇUKER

NELER SÖYLENDİ?
@
Lanny 3 hafta önce
Will I be paid weekly or monthly? https://sinarharapan.co.id/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The maintenance deals under investigation are part of a broader Defense Department program that is buying and overhauling Russian-made Mi-17 helicopters for use by Afghanistan. The aircraft are being bought by the Pentagon from a Russian manufacturer through Russia's powerful state-owned arms dealer, Rosoboronexport, which is not a focus of the criminal probe.
Mary 3 hafta önce
How would you like the money? https://www.paysdoc-wines.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com At Basildon and Thurrock University Hospitals NHS Foundation Trust, up to 1,600 people more than expected may have died during the period. Inspectors found patients stayed up to two weeks in temporary areas without shower facilities. Others were left in ambulances “stacked” outside A&E departments, or waiting hours on trolleys.
Nathaniel 3 hafta önce
What sort of work do you do? https://hebervalleyrr.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom * Under pressure to provide healthier meals, McDonald's Corp announced on Thursday that it would no longer marketsome of its less nutritional options to children and said italso planned to include offerings of fruits and vegetables inmany of its adult menu combinations. ()
Andreas 3 hafta önce
I live here http://warnbro.wa.edu.au/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Yet most financial advisers and institutional investors interviewed by Reuters on Monday are telling clients to hang tight - for now. Only a minority are putting clients on red alert and jumping into cash or other safe-haven assets.
Malcom 3 hafta önce
Thanks for calling http://televenture.com.sg/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Climbing and investing have one thing in common, the way up is the easy part, it is the way down that tends to be tricky. Make no mistake, easyJet shares look like they are in nose bleed territory after a parabolic rise of more than 61pc this year. The shares now trade on a 2013 earnings multiple of 13.4 times, well above the 12-month average earnings multiple of about 10.8 times. Investors are now paying more than 2.4 times the net asset value for the shares, the 12-month average is about 1.3 times.
idqaznaq 1 ay önce
dSwkUz uornfwjldusy, [url=http://jsdhmjrhvgah.com/]jsdhmjrhvgah[/url], [link=http://tqjjvxrhbvfu.com/]tqjjvxrhbvfu[/link], http://cirvftwasxnv.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA