AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-03-2018 17:19   Güncelleme : 25-03-2018 17:19

Aksaraylı üç dev firma ‘Bor Şeker’e talip

Aksaray’ dan, Niğde/Bor Şeker Fabrikasını Aksaray’a kazandırmak için ilimizin başarılı 3 iş adamı kolları sıvadı. 14 Şeker Fabrikası ile birlikte satışa çıkarılan Niğde /Bor Şeker Fabrikası’na Aksaray'dan Okurlar AŞ. Tüzünler Grup, ve Atarlar AŞ. talip oldu.

Aksaraylı üç dev firma ‘Bor Şeker’e talip

21 Şubat’ta Bor Şeker Fabrikası ile birlikte, Afyon, Alpullu, Kırşehir, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikalarının satışı için ihale sürecinin başlamasının ertesi günü BOR Şeker Fabrikasına ilk talipliler Aksaray’ın üç başarılı iş adamı oldu.

İlimizin başarılı iş adamları  Okurlar AŞ. adına, Abdi Okur,  Tüzünler Grup adına, Hamza, Hüseyin Tüzün ve Atarlar AŞ. adına Rıfat, Nurettin Atar BOR Şeker Fabrikasına talip oldular. İhale şartnamesini alan ve ihale sürecini takibe başlayan ilimizin başarılı 3 iş adamı mühendislerini götürerek geçtiğimiz günlerde Bor Şeker fabrikasında bir takım incelemelerde ve tetkiklerde bulundular.

Aksaray’ımızın başarılı iş adamlarından Abdi Okur yaptığı açıklamada; "Bor Şeker Fabrikası yıllık 500bin ton pancar işleyen bir fabrika, Allah nasip ederse bu fabrikayı Aksaray’ımızın hizmetine kazandırmak istiyoruz. Yıllık 500 bin pancar işleyen fabrikanın %70 pancar ihtiyacını Aksaray’ımız karşılıyor. Bugün buraya ilimizin başarılı iş adamları Okurlar AŞ. adına, ben,  Tüzünler Grup adına, Hamza, Hüseyin  Tüzün ve Atarlar AŞ. adına Rıfat, Nurettin  Atar beyle birlikte gelerek Bor şeker fabrikasında incelemelerde bulunduk. Biz istihdam yaratmak için ilimize böyle devasa bir Fabrikayı  kazandırmak için kolları sıvadık dedi.

3 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan ihaleye tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak ihale dosyasını aldık.  Allah nasip ederse istihdam sağlamak ve ilimizin pancar rezervlerini işlemek için Bor şeker fabrikasına talip olduk" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA