Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 09-12-2019 10:31

Artık o alanlarda da sigara içmek yasak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tütün ürünlerinin kullanıldığı tavanı açılır kapanır alanların artık “Kapalı alan” olarak kabul edileceğini, yönetmelikle bu tanımlarının yeniden belirleneceğini bildirdi.

Artık o alanlarda da sigara içmek yasak

Ülkemiz genelinde geçtiğimiz yıllarda başlayan dumansız hava sahasına her geçen gün yeni alanlar ekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son olarak kafe ve restaurantların sigara içen müşterileri için hazırladığı tavanı açılır kapanır alanların da dumansız hava sahasına ekleneceğini ve bundan böyle bu alanlarda da sigara içmenin yasak olacağını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca'nın bu açıklaması ilimizde de faaliyet gösteren sigara içilebilen işletmelerin tepkilerine neden oldu. İlimiz genelinde özellikle kafeler caddesi diye bilinen Ebulfez Elçibey caddesinde faaliyet gösteren çok sayıda kafe ve restaurant var. Bu işletmeler sigara içen ve içmeyen müşterileri için hazırladıkları farklı alanlar sayesinde talep görüyordu. İşletme sahipleri son yapılması planlanan düzenlemenin bir çok işletmenin sonunu getireceğini söyleyerek yaptıkları açıklamalarda; “Ülkemiz genelinde sigara yasakları nedeniyle bir çok alanda sıkıntılar yaşandı. Bizler bu duruma açılır kapanır alanlar ile çözüm bulduk. Sigara içen ve içmeyen müşterilerin alanlarını bir birlerinden tamamen ayırdık. Yaz aylarında bu alanlar tamamen açık olurken yağmurlu ve soğuk dönemlerde bu alanların üstlerini kapatma yoluna gittik. Bu yapılar ucuz maliyetlere mal olmadı. Bu alanlara çok yüklü bedeller ödedik. Ancak şimdi bu alanlarda da sigara yasaklanacakmış. Kış aylarında müşterilerimiz bu alanlar için bizleri tercih ediyordu. Bu düzenleme ile bu alanlarda da sigara içilemez ise bu cadde üzerindeki esnaflar sıkıntıya düşer. Zaten işletme kiraları çok yüksek ve bizleri tercih eden müşterilerin büyük bölümü sigara kullanıyor. Bu düzenlemeden vazgeçilmesi gerekiyor” derken sigara kullanan vatandaşlar da düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesini isteyerek yaptıkları açıklamalarda; “Sigara yasakları ile ilgili alanlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak sigara kullananlar için dizayn edilmiş alanlarda da sigaranın yasaklanacağını duyduk. Bu düzenlemeler de sigara içmeyenlerin hakları savunulurken sigara kullananların hakları görmezden geliniyor. Bu düzenlemeler yurt dışında da var ancak orada ruhsatlar konusunda düzenlemeler yapılmış Sigara kullanılabilen alanlar sınırlandırılmış. Sigaranın yasak olduğu ve serbest olduğu alanlar var. Burada her yerde yasaklanıyor. İşletmeler bizler için alan hazırlıyor ve sonra oralara da yasaklar geliyor. Sigara kullanmayanların haklarını takip eden onları düşünenler bizlerin haklarına da biraz olsun saygı göstersinler veya ülke de sigara satışını yasaklasınlar hepimiz kurtulalım. Satışında bir sıkıntı görmedikleri ürünlerin kullanılmasının engellenmeye çalışılması anlamsız” dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
Boyce 2 hafta önce
Some First Class stamps https://www.omniscriptum.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Stroke occurs when a blood vessel carrying oxygen to thebrain ruptures or is blocked by a blood clot or some otherparticle, cutting off the brain’s supply of oxygen. Nerve cellsthen die, affecting the part of the body they control. Thesecells aren’t replaced, leading to disability, according to theWorld Health Organization. About 15 million people worldwidehave strokes each year, of which 5 million die and another 5million are permanently disabled, the WHO said.
Hyman 2 hafta önce
I'm not interested in football http://www.cisurfboards.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom It’s hard to argue that against the assertion that Newark’s downtown has been revitalized. Security officers ride Segways past vendors selling T-shirts and incense. Pounding jackhammers pervade a part of downtown where Prudential Financial Inc. is building a new headquarters. Across the street, dilapidated Military Park is getting a makeover spearheaded by the designer who rehabbed New York City’s Bryant Park. A gleaming new park on the Passaic River opened this summer, opening up the long-neglected waterfront.
Gregory 2 hafta önce
I'm sorry, he's https://pakistani-live.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The court now proceeds to the sentencing phase to determine whether he will spend the rest of his life in prison or be executed. The prosecution is expected to call 16 witnesses over the two days of that phase, USA Today reports. It had called 90 witnesses during the trial.
Quincy 2 hafta önce
Best Site Good Work https://adoforums.ch/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Authorities discovered Castro at 9:18 p.m. on Sept. 3 with his pants and underwear down around his ankles and a sheet wrapped around his neck, which had been attached to a window hinge, according to the report.
Julio 2 hafta önce
I'm a housewife https://al-sh.ch/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Reforms in the draft include minimum annual mortgageinsurance premiums to be paid by homeowners to improve thelong-term solvency of the FHA. The agency was formed during theGreat Depression mainly to help low- to moderate-income andfirst-time home buyers get access to mortgage credit.
ldjhmdcd 1 ay önce
WSnEvB oartisfwxeot, [url=http://svemqtmzwuzm.com/]svemqtmzwuzm[/url], [link=http://pzypckzrkkvg.com/]pzypckzrkkvg[/link], http://rxgmnpictbxt.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA