AKSARAY
Giriş Tarihi : 14-12-2019 10:13

ASÜ çalışanlarına konut müjdesi

Aksaray Üniversitesi çalışanlarına konut müjdesi verildi. Üniversite personeli için 2+1 ve 3+1 dairelerin yapımına başlanıyor. Gerekli şartları taşıyan Aksaray Üniversitesi çalışanları ev sahibi olacak. Konutların Kampüs B Girişi ile yeni yapılan yurt binası arasında kalan araziye yapılacak.

ASÜ çalışanlarına konut müjdesi

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığından Üniversite personeline yapılan duyuruda, Üniversite çalışanlarının konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik projenin Toki tarafından hayata geçirileceği bildirildi. Daha önceki duyuruda Konutların Kampüs B Girişi ile yeni yapılan yurt binası arasında kalan araziye yapılması planlanıyordu. Kısa süre önce TOKİ'de görevli Jeoloji Mühendisleri ilgili arazide ön incelemede bulunmuş ve hazırlanan raporda bölgeye konut inşasına dair bir sorun olmadığı belirtilmişti.

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, “Alt gelir Konut Grubu” (2+1) tipi 87 m² 139 adet konut ve “Orta Gelir Konut Grubu”(3+1) tipi 127 m² 128 adet konut olmak üzere toplam 267 adet konutun yapılmasının planlandığını ve konut satış işlemlerinde T.C. Ziraat Bankası Taşpazar Mahallesi/Aksaray Şubesinin temerküz şube olarak, daire almak isteyenler için bankacılık hizmeti vereceğini duyurdu.

Konut sahibi olmak isteyen Aksaray Üniversitesi çalışanları 09 Aralık  10 Ocak 2019 tarihleri arasında yetkili bankaya başvuru bedeli olarak; “Alt Gelir Konut Grubu” (2+1) daire için 4.000 TL ve “Orta Gelir Konut Grubu” tüm (3+1)konutlar için de 6000 TL yatıracaklar. Konut başvuru bedelini yatırdıktan sonra “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacak olan Aksaray Üniversitesi çalışanları bankaya müracaatları sırasında Üniversite Personel Daire Başkanlığı tarafından onaylı “Başvuru Uygunluk Belgesini” de yanlarında bulundurmak zorunda.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA