AKSARAY
Giriş Tarihi : 26-11-2019 11:46

Belediyeden öğretmenlere 24 Kasım Jesti

Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi adına 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere büyük bir jest yaparak, Aksaray’da görev yapan 5 bin öğretmen adına 5 bin fidan dikimi gerçekleştirdi. Kireçlik Mevkii’ndeki fidan dikim törenine Başkan Dinçer’in yanısıra Milli Eğitim Müdürü Kartal ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Belediyeden öğretmenlere 24 Kasım Jesti

Aksaray Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il genelinde görev yapan 5 bin öğretmen adına 5 bin fidanı toprakla buluşturdu.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir organizasyon yapan Aksaray Belediyesi, il genelinde görev yapan 5 bin öğretmen adına 5 bin fidanı toprakla buluşturdu. Kireçlik Mevkiinde belirlenen arazide Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte fidan dikimini gerçekleştirdi.

Burada bir açıklama yapan Başkan Evren Dinçer, “Bugün 24 Kasım öğretmenler gününe binaen ağaç dikme programı gerçekleştiriyoruz. Öğretmenler günü dolayısıyla başlatmış olduğumuz ağaçlandırma seferberliğinde bugün 5 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Ben buradan tekraren öğretmenlerimizin ve milli eğitim camiamızın öğretmenler gününü kutluyorum. Aksaray’ımız bu ağaçlandırma seferberliğine tekraren katkıda bulunmuş oldu. Bundan sonraki yıllarda da inşallah bunu artıracak bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ise, “Bende 24 Kasım öğretmenler günümüzün kutlu olmasını diliyorum. Tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Böyle anlamlı bir günde bizi ağaçlarla fidanlarla buluşturduğu için Aksaray Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e teşekkür ediyorum. Bugün 5 bin öğretmenimiz adına 5 bin tane fidan dikilecek. Tabi çocuklarımız bir yandan büyürken bir yandan da fidanlarımız büyüyecek. Tüm öğretmenlerimizin ben bu süreçte bir günde hatırlanmasından dolayı tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, belediye başkanımıza sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılan öğrenciler “Çevremizi yeşillendirmeye geldik ağaçlarımızı dikeceğiz inşallah Aksaray’ımızı daha güzelleştireceğiz” şeklinde konuştular. Yapılan açıklamaların ardından Başkan Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Kartal ve öğrenciler 5 bin fidanı toprakla buluşturdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA