Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 04-12-2019 11:41

Bilsem Sınavları için başvurular başladı

Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumudur.

Bilsem Sınavları için başvurular başladı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuz yayımlandı.

BİLSEM başvuru süreci başladı. Bilsem öğrenci tanılama işlemleri 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerindeki öğrencilerin sınıf öğretmelerinin 25 Kasım-6 Aralık 2019 tarihlerinde e-okul üzerinden Öğrenci Gözlem Formlarını doldurmalarıyla başlıyor. Öğrenciler yetenek alanlarına göre genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik olmak üzere ayrılan üç alandan en fazla iki alanda aday gösterilebilir.

GRUP TARAMASI NEDİR?

Gözlem formları doldurulan öğrenciler 04 Ocak-19 Nisan 2020 tarihleri arasında tablet bilgisayar ile uygulanacak grup taramasına alınacaktır. Tablet ile yapılan grup taraması bir sınav değildir. Dolayısıyla süreci destekleyici bir çalışma ve kurs gerektirmez.

BİREYSEL DEĞERLENDİRME

Grup Tarama Uygulamasında başarılı olan öğrenciler yetenek alanlarına göre 1 Haziran-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında bireysel değerlendirmeye alınacak.

KAYIT SÜRECİ

Bireysel değerlendirme sonucunda yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 7 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yatırabilecektir. Bilim Sanat Merkezlerine kayıt süreci ve Bilim Sanat Merkezlerinde sunulan destekleyici eğitimler ücretsiz olarak gerçekleşmekte.

Aksaray’da   Aksaray  Bilim ve Sanat Merkezi bulunuyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA