AKSARAY
Giriş Tarihi : 30-11-2019 10:10

Bölüm ve program sayısı 179'dan 239'a yükseldi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik program ve bölüm sayısının dört yıl içinde 179'dan 239'a yükseldiğini söyledi.

 Bölüm ve program sayısı 179'dan 239'a yükseldi

Program ve bölüm sayılarındaki artışın yeni akademik ve uzmanlık alanlarının oluşması anlamına geldiğini kaydeden ASÜ Rektörü, 2015-2019 karşılaştırması yaptı ve rakamlar hakkında bilgiler verdi. Ön lisans program sayısının 59'dan 67'ye, lisans bölüm sayısının ise 53'ten 69'a yükseldiğini ifade eden Rektör Şahin, “Lisansüstü alanda da, ilgili tarihler arasında önemli bir gelişim kaydedildi. Tezli Yüksek Lisans program sayısı 35'ten 54'e, Tezsiz Yüksek Lisans program sayısı 21'den 29'a ve Doktora program sayısı da 11'den 20'ye yükseldi. Dört yıllık süre içerisinde ön lisans, lisans ve lisansüstü program ve bölüm sayısı toplamda 179'dan 239'a ulaşmış oldu” dedi. Yeni program ve bölümlerin açılmasının öğrenci sayısını arttırdığını ve bunun da fiziki gelişimle doğru orantılı olduğunu belirten Şahin, “Elbette öğrenci sayısının artması ve bu öğrencilerin eğitim-öğretim gördükleri fiziki alanların gelişmesi önemli, ancak daha önemli olan nokta Üniversitemizin yeni program ve bölümlerle farklı uzmanlık alanlarında akademik olarak gelişiyor olmasıdır. Biz, büyümeyi sadece niceliksel açıdan değil, nitelik bakımından da önemsiyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz” dedi.

Şahin, aynı dönem içerisinde fakülte sayısının dokuzdan 12'ye, enstitü sayısının ikinden üçe, uygulama ve araştırma merkezi sayısının da 13'ten 20'ye yükseldiğini de anımsatarak, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini vurguladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA