AKSARAY
Giriş Tarihi : 15-02-2019 14:15   Güncelleme : 15-02-2019 14:15

Borsa İzmir Fuarı’nda

İzmir 14. Tarım ve Hayvancılık Fuarına katılan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve bazı yöneticiler burada tarım ve hayvancılıkla ilgili son teknolojik gelişmeler konusunda bilgi sahibi oldular. Borsa Başkanı Özkök, “Tarım ve hayvancılık alanındaki tüm gelişmelerden Aksaray olarak en üst düzeyde nasıl yararlanabiliriz onun araştırmasındayız” diye konuştu.

Borsa İzmir Fuarı’nda

07 - 10 Şubat 2019 tarihinde İzmir de düzenlenen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO da ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sağlanan katılımla tarım ve hayvancılıkla ilgili son teknolojiler tanıtıldı. Tarım, Tarım Teknolojileri, Seracılık, Tohum, Fidan, Gübre, Yem Sektörü, Sulama Teknolojileri, Hayvancılık ve Hayvan Sağlığı Teknolojileri konusunda son teknolojileri yakından takip edebilmek ve ilimiz Aksaray’a aktarabilmek için sık,sık yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve Meclis Üyeleri İzmir 14. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.

Fuar sonrası bir açıklamada bulunan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Bu ziyarette, son yıllarda gelişen teknolojiyi, makineleşmeyi yerinde inceleyip bizzat kullanım alanlarını, faydalarını ve değerlerini görme imkânımız oldu. İzmir Gaziemir’de gerçekleştirilen Fuarın en önemli özelliği birebir makineleşmeyi, büyük ve küçükbaş hayvanların damızlığı, besisi, diğer türleri, yerel ırkları ve kültür ırklarını da inceleme ve son teknolojileri yakından görme şansımızın olmasıydı. Bildiğiniz gibi Aksaray'ımızın olmazsa olmazı tarım ve hayvancık adına görülmesi gereken bütün değerleri, teknolojiyi makineleşmeyi ve hayvancılıktaki et, süt verimi çok yüksek ırkları inceleyerek ilimize aktarabilmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA