AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2018 19:08   Güncelleme : 21-12-2018 19:08

Bu kez PABUÇ PAHALI

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için son 15 yıldır belki de ilk kez Ak Parti Aksaray’da seçim tedirginliği yaşıyor. 2004 ten bu yana Belediye Başkanlığını kaybetmeyen Ak Parti’de ilk kez Aksaray Belediye Başkanlığı kaybedilebilir mi endişesi hakim. Bu endişeyi körükleyen ise Ak Parti Adayına karşı bir türlü kırılmayan tepki algısı. Bir yanda her geçen gün kendini biraz daha hissettiren ekonomik sıkıntı, bir yanda Özhaseki’nin Aksaray’a zorla atadığı Başkan Adayı, bir yanda ise Ak Parti’nin karşısında Turan Yaldır-Ayhar Erel isimlerinden birisinin kesin rakip olacağı bu seçimde Ak Parti için ilk kez; ‘PABUÇ PAHALI’ dedirtiyor.

Bu kez PABUÇ PAHALI

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için, 2004 ten bu yana üstüste Aksaray Belediye Başkanlığını kazanan Ak Parti’de ilk kez endişe hakim.

Önümüzdeki yerel seçimler için MHP dışındaki partiler daha adaylarını açıklamamış olmalarına karşın bu kez Ak Parti’nin seçimi alacağına kesin gözüyle bakılmadığı gibi sokakta Ak Parti’nin 31 Mart Yerel Seçimlerini kaybedebileceği ihtimali bile ciddi olarak dillendiriliyor.

Ak Parti’nin Aksaray Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan, daha doğrusu Mehmet Özhaseki tarafından Aksaray’a gönderilen Evren Dinçer ismi sadece muhalefet partilerinin taraftarları değil, Ak Parti Camiası içerisinden de bir türlü kabullenilmiyor. Yalnızca bir türlü benimsenemeyen aday olmakla kalmayıp, Aksaray Kamuoyuna daha sıcak bir yaklaşımla tanıtım yerine kendi partisinin belediye başkanı halen görevdeyken yerine aday olarak belirlenen isme karşılama yapılması, kürsü kurulması, havai fişek atılması ve bunların yanısıra özellikle belediyenin önünden geçirilen konvoy düzenlenmesi vatandaş arasında ilk günden başlayan tepkilerin her geçen gün daha da artmasına neden oluyor.

Özellikle İYİ Parti Adayının isminin açıklanmasını merakla bekleyen Aksaraylıların ağzında seçime bu kadar az kalmasına karşın bu sefer; “Ak Parti kesin kazanır” cümlesi çıkmıyor. Ak Parti içerisinde de küçümsenmeyecek miktarda bir kesim “Bu sefer yukarıdakilere Belediyede de bir ders vermekten” sözederlerken, aday isimlerinin netleşmesinden sonra bu tepkilerin daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Son günlerde Ulusal Basında da gündem olmaya başlayan; “Temayül ve Anket Sonuçlarının Değiştirildiği” iddiaları Aksaray Belediye Başkan Adayının çok uzun süren belirlenme sürecinde Aksaray için de aynı oyunların oynandığı kuşkularının artmasına neden olurken, tüm bunlar üstüste geldiğinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karar aşamasında yanıltıldığı ve Aksaray’ın kaderi ile oynandığı sıkça konuşulmaya başlayan konuların başında yer buluyor.

Sonuç olarak ta Aksaraylıların ortak olarak söyledikleri söz; BU KEZ PAPUÇ PAHALI sözü oluyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA