Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 10-01-2019 11:37   Güncelleme : 10-01-2019 11:37

Bu kez seçmen pusuda

31 Mart Yerel Seçimleri için partiler ve adayları çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Aksaray’da kararsız olarak tabir edilen ve oyunun rengini kesinleştirmemiş seçmen sayısının oldukça yüksek olduğu tahmin ediliyor. Belediye Başkanlığı için en şanslı görünen adaylar Ak Parti ve MHP Adayları olarak gösteriliyor. Ancak kesin gözü ile bakılan, Belediye Meclisinin önümüzdeki 5 yıl partilere göre dağılımı ile bıçak sırtında bir meclis olacağı.

Bu kez seçmen pusuda

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için bütün partilerin adaylarını belirlemesinin ardından adaylar ve partilerinin teşkilatları da sahaya indiler. Ak Parti Adayı Evren Dinçer, Ak Partili vekiller ve Ak Parti Teşkilatı 1 aya yakın süredir şehir merkezinde vatandaşları ziyaret ederken MHP Adayı Sefer Alkan, MHP Vekili Ramazan Kaşlı ve MHP Teşkilatı da yine aynı şekilde vatandaş ziyaretlerini aralıksız sürdürüyorlar. En son adayını belirleyen İYİ Parti’de, Aksaray Belediye Başkan Adayı gösterdiği Özhan Türemiş, İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel ile İYİ Parti ve ittifak halinde seçime girecekleri CHP teşkilatları ile birlikte önümüzdeki haftadan itibaren sahaya inecek gibi görünüyorlar.

Adaylar mensubu oldukları partilerin tüm kurmayları ile birlikte tüm enerjilerini 31 Mart Seçimlerinde başarılı olabilmek için sahaya yansıtırken, vatandaşların büyük çoğunluğu gizli bir sessizliğe bürünmüş durumda. Kendilerini ziyarete gelen tüm adaylara aynı yakınlığı gösteren seçmen vatandaşın büyük bölümü kesinlikle renk vermiyor. Aksaray’da belki de ilk kez (24 Haziran’da bu kadar ketum olmamıştı) 31 Mart Günü’ne kadar tercihini belirlemekte kararsız kalmaya kararlı bir görüntü sergileyen Aksaray Seçmeni için; “Bu kez seçmen pusuda” deyimi kullanılıyor.

31 Mart Seçimleri’nin Aksaray için en önemli olanı şehir merkezinde gerçekleşeceği ve merkez seçmeninin de sandıkta tercihini kırsal yörelere göre daha bilinçli kullandığı göz önüne alındığında, Belediye Başkanlığı seçiminde Belediye Başkan Adayı, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri için kullanacağı 3 ayrı mührün sonuçlarının çok ilginç çıkabileceği konuşuluyor.

Partiler ve adaylarının çoğunluğu kararsız durumda görünen seçmenleri kendi saflarına çekebilmeleri için 1 Şubat başlangıçlı ama özellikle Şubat Ayı’nın sonlarına doğru başlayacakları etkileme propaganda çalışmalarının büyük önem taşıdığı da şimdiden hem seçmen hem de siyasiler arasında dile getirildiği gözden kaçmıyor. Yine bunun yanı sıra özellikle İktidar Partisinin Adayı açısından Hükümetin 31 Mart’a kadar ekonomideki kötü gidişi frenleyip frenleyemeyeceği de seçim sonucuna direkt etki edecek en önemli etkenlerden birisi olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA