Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-01-2020 11:25

Bu şehre düşmanmısınız?

Göreve başladığı günden bu yana seçim vaadlerinin neredeyse hiç birisini henüz hayata geçiremeyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, işi gücü bıraktı kafayı belediye binasını taşımaya taktı. Ancak Dinçer’in yeni Belediye Binası konusundaki yer seçimi; “Sizin bu şehrin insanlarına düşmanlığınız mı var?” dedirtecek cinsten oldu.

Bu şehre düşmanmısınız?

Göreve başlayalı 1 yılı doldurmasına az bir zaman kalmasına karşın bu süre içerisinde seçim öncesi vaatlerinden neredeyse hiçbirisini yerine getirememesi nedeniyle hizmet karnesi çok zayıf olan Belediye Başkanı Evren Dinçer, kafayı; seçim vaatlerinden birisi olan Yeni Belediye Binası yapımına taktı.

Yeni Belediye Binası ile ilgili yoğun bir hazırlık çalışması yaptıran Başkan Dinçer bu yıl içerisinde yeni yerin yapımı için çalışmaların başlamasını planlarken, yeni belediye binası için yaptığı yer seçimi; “Siz bu şehrin insanlarına düşmanmısınız?” dedirtti.

200 binin üzerinde merkez nüfusa sahip olan Aksaray’da bu nüfusun yetişkin bölümünün belediye hizmetlerinden yararlanması nedeniyle sık sık belediye binasına gelip gitme zorunluluğunda olduğunu ya unutan, ya gözardı eden ya da bilmeyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, yeni belediye binasının yapılacağı yer olarak ATSO (Aksaray Ticaret Odası) ile Otobüs Terminali arasında bulunan Belediye Arazisini (Eski Belediye Halk Ekmek Fabrikası’nın yeri) seçti.

Şehir Merkezinde yaşayan insanların yürüme mesafesinin oldukça dışında kalan bu yer seçimi ise yeni belediye binasının yerini duyanların tepkilerine neden oldu. Yeni Belediye Binası için yer seçiminin çok yanlış olduğu konusunda hemfikir olan çoğunluk, yeni belediye binası için seçilen yerin kesinlikle yanlış olduğu konusunda görüş birliğine varmış durumda.

Yeni Belediye Binası için seçilen bölgeye belediyenin taşınması durumunda belediyede işi olan vatandaşların sadece ulaşım için ceplerinden ek ödeme çıkma yükü ile karşı karşıya kalma sorunu yaşama riskinin yanı sıra mesafenin uzaklığı nedeni ile ciddi bir zaman kaybının da yaşanacağını belirterek Başkan Dinçer’den yer seçimi konusunda bu şehrin insanlarını da düşünerek bir kez daha kararını gözden geçirmesi isteniliyor.

Yeni Belediye Binası yer seçiminin insanların rahatça ulaşabilecekleri bir mesafede olmasının büyük önem taşıdığına dikkat çeken vatandaşlar, Evren Dinçer’e; “Siz bu şehirde herkesin çok zengin olduğunu ve arabası ya da sizin gibi makam aracı sahibi olduğunu mu düşünüyorsunuz da böyle bir yere belediye binası yapmak istiyorsunuz?” sorusunu yöneltirlerken, Aksaray Üniversitesi Öğrencilerinin şehir merkezi Üniversite Güzergahı olması nedeni ile toplu ulaşımın zaten yetersiz olduğunun farkında olup olmadığını da soruyorlar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA