AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-02-2019 13:53   Güncelleme : 13-02-2019 13:53

CHP adaylarını tanıttı

Merkez hariç 3 ilçe 6 kasabada seçim yarışına giren CHP, ilçe ve kasaba belediye başkan adaylarını Ankara’da Genel Merkez Aday Tanıtım Toplantısı’nda tanıttı. Aday göstermediği yerlerde merkez dahil İYİ Parti ile İttifak yapan CHP, buralarda da İYİ Parti Adaylarına destek verecek.

CHP adaylarını tanıttı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Aksaray Merkez’de aday göstermeyip İYİ Parti ile ittifak yapacaklarını açıklayan CHP, Aksaray’da seçim yarışına gireceği 3 ilçe 6 kasabadaki belediye başkan adaylarını Ankara’da yapılan Genel Merkez Aday Tanıtım Toplantısı’nda açıklayarak tanıttı.

CHP 31 Mart Yerel Seçimlerinde Eskil, Sultanhanı ve Sarıyahşi İlçelerinde belediye başkan adayları ile yarışacak. Diğer ilçelerde aday göstermeyen CHP Aksaray Merkez ve Ortaköy’de ise İYİ Parti adaylarına destek verecek.. CHP nin belediye başkanlığını kazanmak için yarışacağı ve aday çıkarttığı kasabalar ise; Yeşiltepe, Yeşilova, Taşpınar, Bağlıkaya, Eskil-Eşmekaya  ve Gülağaç-Saratlı kasabaları.

Yerel Seçimlerde çıkardığı belediye başkan adaylarının tanıtımı ile ilgili olarak bir açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak şunları söyledi: “Geçen Pazar günü Ankara’da Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Aksaray Belediye Başkan Adaylarımızı açıkladık.

Türkiye'yi 21. yüzyılın yıldızı haline getirmek için mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz; onur, hak, adalet, birlikte kardeşçe yaşama mücadelesidir. Biz dostluktan, haktan, adaletten söz edeceğiz. Bu ülkenin adalete, hakka ve hukuka ihtiyacı var. Bu ülkenin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede herkesin ekmeğe, işe ihtiyacı var. Biz bu güzel toplumu cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır.

Adaylarımız; Eskil İlçesi’nde Yakup Gök, Sultanhanı İlçesi’nde Ahmet Karacaer, Sarıyahşi İlçesi’nde Eren Özdaş, Yeşiltepe Kasabası’nda Tahsin Çelik, Yeşilova Kasabası’nda Sibel Muştu, Taşpınar Kasabası’nda Cihan Yüksel, Bağlıkaya Kasabası’nda Recep Özkök, Eskil-Eşmekaya Kasabası’nda Turgay Eşmekaya, Gülağaç-Saratlı Kasabası’nda Zeki Türker olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Aksaray’da ve Ortaköy’de CHP-İYİ olarak ittifak yaptık. İttifakın Adayı Aksaray’da Özhan Türemiş, Ortaköy’de Halil Demir’dir.

Tüm Aday arkadaşlarıma hayırlı olsun. Bu seçimlerden Belediye Başkanı olarak çıkacaklarına inancım tamdır. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA