Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-09-2018 16:19   Güncelleme : 13-09-2018 16:19

CHP li vekilden STK lara ziyaret

CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.

CHP li vekilden STK lara ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU tarafından açıklanan ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasal krizden çıkmak için "13 maddelik çözüm önerilerini" Aksaray'daki sivil toplum kuruluşlarına anlatmak üzere görevlendirilen CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu Üyesi Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Aksaray'da ziyaretlerde bulundu.

Program kapsamında; Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZTÜRK, Meclis Başkanı Nurettin YAPILCAN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Veysel ÖZTÜRK ve çeşitli esnaf odalarının başkanları Ziraat Odası Başkanı Emin KOÇAK

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir KAYAN ile Müteahhitler Birliği Başkanı Recep AKALIN ziyaret edildi.

Ziyaretlerde Milletvekili BAKIRLIOĞLU'na CHP İl Başkanı Ramazan KOÇAK, Merkez İlçe Başkanı Nazife KÜÇÜK, Taşpınar Belediye Başkanı Cihan YÜKSEL, Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin ÇELİK, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa ÖCALAN, il ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Ekonomik krizi derinden yaşayan ve Aksaray'ın önemli bir kesimine hitap eden sivil toplum kuruluşlarının başkanları ekonomik krizden şikayetlerini dile getirdiler. Önümüzdeki günlerde neler olacağının belirsiz olduğunu ve kendilerini nelerin beklediğini bilmediklerini ifade ettiler. Kuruluş temsilcileri OSB'de bulunan bir çok fabrikada işçi çıkarmalarının başladığını bu durumun krizin etkilerini daha da derinleştireceğinden duydukları endişeyi dile getirdiler. Hala 1 liraya ekmek sattığını belirten fırıncılar odası başkanı unun torbasını 65 liraya alırken, şimdi 95 liraya alıyoruz. Doğalgaz, un, maya, susam fiyatları arttı fakat ekmek fiyatının aynı kaldığını söyledi.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU oda ve birlik başkanları ziyaretinde yaptığı konuşmada; Öncelikle ABD'nin haksız ve hukuka aykırı yaptırım kararları kabul edilemez, fakat krizin nedenini sadece buraya bağlamak çözümde hata yapmamıza neden olur. Çünkü dolar kuru daha rahip brunson krizinden çok önce başlamış ve seçimle birlikte yükselmiştir.

Sorun yapısaldır ve tek adam rejimine adım attığımız 2014 yılında başlamıştır. Çünkü AB ile müzakerelere başladığımız 2005 yılında 16 milyar dolar olan ve her yıl yükselen yabancı yatırımlar 2014 'den sonra dibe vurmuştur. Demokrasi, adalet, hukuk gibi yatırımların temel güvencesi ortadan kalkmıştır.

Kayırmacı ve israf ekonomisi ile ülke bir borç batağına saplanmıştır. AKP iktidarları döneminde ülkenin toplam borcu 466 milyar dolara çıkmıştır ve maalesef borç stoku Gayri Safi Milli Hasılayı geçmiştir. İktidara geldiklerinde toplam borcumuzun GSYH üçte biri olduğunu düşündüğümüzde vahim durum anlaşılmaktadır.

Bu dönemde Merkez Bankası rezervleri erimiştir. Yılbaşında 36 milyar dolar olan rezervimiz 27 milyar dolara düşmüştür.

Hepsinden önemlisi mali disiplin bütçe dengesiz bozulmuştur. Bütçe açığı 85 milyar liraya yaklaşmıştır.

Ekonomik güven kaybolduğu için hem yurtdışından yatırımcı yani para gelmiyor, hem de yurtdışına çok miktarda para kaçıyor.

Durum böyle iken AKP hiçbir önlem almamıştır. Sadece sorunu ABD yaptırımlarına indirgeyerek sorumluluktan kaçmıştır.

CHP olarak 13 madde halinde çözüm önerilerimizi sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarına sunduk.

1- Devlette sadakat değil liyakat esas alınmalıdır. 2-Demokrasiye geçilmeli hukukun üstünlüğü tesis edilmelidir. 3- Merkez Bankası mutlaka bağımsızlığı sağlanmalıdır. 4- Kamu ihale yasası düzeltilmelidir. 5- Dolarla yapılan ihaleler Türk lirasına çevrilmelidir. 6- Sayıştay'ın uluslararası standartlarda denetim yapabilmesi sağlanmalıdır. 7- Akılcı bir sıcak para politikasına geçilmelidir. 8- Bütçe disiplini sağlanmalıdır. 9- Dış politikada 180 derece dönülmeli ve yurtta barış ve dünyada barış esas ilke olmalıdır. 10- Adaletsiz vergi sistemi düzeltilmelidir. 11- Kontrolsüz borçlanmadan kaçınılmalıdır. 12- Üretim ve yatırım teşvik politikaları geliştirilmelidir. 13- İsraf ekonomisinden vazgeçilmeli, tasarruf yapılmalıdır. AKP muhalefetin ve uzmanların görüşlerine kulak verirse hep birlikte bu sıkıntıyı aşarız ifadelerine yer verdi.

Tarım, turizm ve sanayi kenti olan Aksaray'ın potansiyelini yeterince kullanamadığını, yeni yatırımlar yapılması gerektiğini belirten Aksaray CHP İl Başkanı Ramazan KOÇAK Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU'na ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
kkdaklib 3 gün önce
hF5zgW ytszqnahzlhz, [url=http://enpmwjixdeqp.com/]enpmwjixdeqp[/url], [link=http://mtegloozueuo.com/]mtegloozueuo[/link], http://pmtqiagqvwlp.com/
qnwsldgzw 3 hafta önce
ERykxY nhzkadzyhgfb, [url=http://rogofvnfywhy.com/]rogofvnfywhy[/url], [link=http://tkabgtooawst.com/]tkabgtooawst[/link], http://vsqwohjqqoja.com/
Seymour 1 ay önce
Very interesting tale https://ncmedsoc.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com I can remember vividly as a child trailing after several suitcases pulled by my parents or trying to squeeze into my uncle’s luggage-laden car as my brother and I began the journey to our annual family holiday by the beach.
Kirby 1 ay önce
I'd like to apply for this job https://forgetsomethingshop.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The Ninth U.S. Circuit Court of Appeals rejected the centralargument by fuel producers and allies that California wasviolating a constitutional rule against impeding interstatecommerce with its low-carbon fuel standard, laying thegroundwork for a potential Supreme Court fight.
Antone 1 ay önce
I'm on a course at the moment http://pu5plus.edu.rs/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Three Utah men could face felony charges for toppling a 200-million-year-old rock formation in a state park last week — after they posted an online video of themselves cheering at defacing the ancient rock.
Anderson 1 ay önce
Other amount https://www.beamyourscreen.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom It's also crucial to remember that you don't have to be Rosie Huntington Whiteley to pull them off. Of course having legs up to your chin will help when it comes to finding a pair that fits perfectly, but leather jeans will create a sleek silhouette and smooth out any unwanted lumps and bumps. Zip detailing, similar to the style of Rosie's Annie Bing pair, will also add an edgy biker vibe to your look.
Monroe 1 ay önce
Hello good day https://sadapay.pk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom It only comes but several times a year: Judgment Day for Lindsay Lohan. Lohan pleaded not guilty on Feb. 9, 2011, after being arraigned in Los Angeles on a charge she swiped a gold necklace from a jewelry store. Lohan clearly wasn't too happy about what the judge was about to tell her. 'If you violate the law, I will remand you and set no bail,' Schwartz told Lohan. 'You need to follow the law just like anybody else. You are no better than anybody else ... Please don't push your luck.' The Long Island-raised actress - wearing in a clingy white mini-dress, dark sunglasses and her blond hair in a ponytail - was immediately taken into custody by court officers.
wokymkuiw 2 ay önce
2ZAQAv mafqqcsahsgv, [url=http://mazjwitqdccn.com/]mazjwitqdccn[/url], [link=http://jdcraglweqeg.com/]jdcraglweqeg[/link], http://jdavxlxtyoqr.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA