Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 28-04-2019 14:31   Güncelleme : 28-04-2019 14:31

“Çocuk İstismarına karşı tek yürek olalım”

“Çocuk İstismarına karşı tek yürek olalım”

“Çocuk İstismarına karşı tek yürek olalım”

Son zamanlarda gitgide artan Çocuk İstismarına karşı tüm ülkede her geçen gün giderek artan tepkilere bir yenisi de Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu tarafından eklendi. Ç6ocuk İstismarına karşı oluşan tepki İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradıktan sonra yaşamını yitirmesi ile doruğa ulaşırken, Aksaray Barosu Kadın Hakları Komisyonu da yaptığı bir açıklama ile tüm insanlığı Çocuk İstismarına karşı tek yürek olmaya çağırdı.

Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Yasemin Turan Özdemir yaşanan Çocuk İstismarı olayları ile ilgili olarak Komisyon Üyeleri ile birlikte ortak bir açıklama yaparak tepkilerini şöyle dile getirdi: “İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin Kanarya Mahallesi'nde cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki bir kız çocuğunun hastanede tedavi altına alınması ve istismar olaylarının giderek artış göstermesi bu alanda bir yol haritası üretme zorunluluğunu bir kez daha göstermiştir. Yaşanan bu akıl almaz olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir yakalanan failin tüm sorumlularla birlikte soruşturması yapılarak en ağır şekilde cezalandırılmasını isteriz.

 

İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Koruyamadığımız her çocuktan toplumca sorumluyuz. Sağlıklı yaşanabilir bir toplum için güvenlik en önemli unsurdur. Ülkemizde çocukların korunamaması, gerekli önlemlerin alınamaması, çocukların çocuk gibi sokaklarda oynayamaması insanlık ayıbıdır. Küçükçekmece’de yaşanan ve bunun gibi kamuoyuna yansımayan birçok istismar olayı insanlık suçu olup bireysel suç olmaktan çıkmıştır. 

 

Taraf olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi öncelikli olarak çocuğu korumayı, onun için her türlü önlemi almayı, aileleri bilinçlendirmeyi hedefler ,çocuğun üstün yararını ön planda tutar. Çocuğun olduğu her alanda öncelik çocuğun yararıdır. Hedef çocuk istismarının önlenmesi olmalıdır. Yaşadığımız toplumda çocuklarımızı tek başına dışarı çıkartamadığımız, markete bile gönderemediğimiz düşünüldüğünde toplumun geldiği hal yürekleri sızlatmaktadır. Yasaların caydırıcılığı tekrar değerlendirilmeli, gerekirse bıkmadan yılmadan çalışmalar yapılmalı ve faillerin en ağır şekilde ceza almaları için en üstün çaba gösterilmelidir.

 

Çocuk istismarının hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz. İçinde bulunduğumuz duruma bakıldığında çocukların hiçe sayılmasını, tecavüzcüsüyle evliliğin meşrulaştırılmasını kabul etmemizin mümkün olmadığının bilinmesini isteriz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı korumak, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir gelecek inşa etmek, hepimizin ortak sorumluluğudur. 

 

Bizler Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu olarak çocuk istismarında sorumluluğu olan görevini yerine getirmeyen, gereken özen ve yükümlülüklerine aykırı davranan, düşünce ve inançlara göre ayrımcılık yapan her türlü düşüncenin, uygulamanın, kararın karşısında olacağımızı belirtir, çocuk istismarının cezasız kalmaması için tüm gücümüzle karşı duracağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
zdsjfd 2 gün önce
m8bDvk qgptagjraket, [url=http://pczwapdxoyav.com/]pczwapdxoyav[/url], [link=http://zrykthylvvdo.com/]zrykthylvvdo[/link], http://odcnczoyjrub.com/
fctzyshuyw 3 hafta önce
Qnsxei nmnmpsidnrab, [url=http://tlzxlqnlbwdr.com/]tlzxlqnlbwdr[/url], [link=http://tcjdmtfcdhzi.com/]tcjdmtfcdhzi[/link], http://qeqvharvyogf.com/
Fermin 1 ay önce
I'm self-employed http://www.cobianchi.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom All employees and contractors must abide by our Privacy Policy, and those who violate that policy are subject to disciplinary action, up to and including termination of their employment and legal action.
Peter 1 ay önce
Just over two years http://orthodoxtimes.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com He added that, unlike the church and many other third sector agencies, housing associations had proven far more able to "develop and change quicker than anyone else", describing it as a key strength with the country still going through "huge changes".
Mauro 1 ay önce
I've got a full-time job http://lookatme.edu.do/en/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom She now faces a difficult alliance with the right wing,anti-immigration Progress Party, which will enter government forthe first time. Since it was founded in 1973, and until now,mainstream parties had considered it too radical for power.
Walker 1 ay önce
How much were you paid in your last job? https://orana.wa.edu.au/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com After belting a long home run Friday night, Rodriguez started a firestorm by implying in a defiant postgame press conference that MLB and the Yankees were conspiring to prevent him from returning to play in order to void his contract, calling it “the pink elephant in the room.”
Arturo 1 ay önce
Looking for a job https://www.stbotanica.in/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "We are in the middle of a massive turnaround in the UnitedStates and we want to carry on along this successful course. Weare prepared to spend more on high-value growth this year thanpreviously planned," said outgoing Chief Executive Rene Obermannin a statement.
hrurpeh 2 ay önce
mUN76v eeahegdbkmjo, [url=http://myopbouddyoe.com/]myopbouddyoe[/url], [link=http://jwyrsvqsptye.com/]jwyrsvqsptye[/link], http://dcklvfpjvoli.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA