Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 30-11-2019 09:56

Derslerin dışında da bir hayatınız olsun

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, derslerdeki başarının bir öğrenci için doğal olarak önemli olduğunu, ancak üniversite döneminin hayata dair diğer faaliyet alanlarında da gelişmek anlamına geldiğini söyledi.

Derslerin dışında da bir hayatınız olsun

Şahin, geleneksel hale gelen öğrenci buluşmalarında, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılımların önemine dikkat çekti. Kampüste bu alanlara dair çok iş yapmak istediklerini ve burada meselenin bir boyutunun öğrencilerle alakalı olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Öğrencilerimiz elbette kendi akademik alanlarındaki eğitimleri almak ve derslerinde başarılı olmak durumundalar. Ama bu dönem sizler için sadece derslerden ibaret bir dönem olmasın. Hiçbir etkinliğe katılmadan, sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almadan, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlere katkı sunmadan üniversite dönemini tamamlamak eksiklik olur. Hayata dair özellikli işler içerisinde yer almaya özen gösterin. Müzik enstrümanı çalın, bir spor branşıyla ilgilenin, tiyatro yapın… Yani derslerin dışında da bir hayatınız mutlaka olsun. Biz, kampüste bu konuya dair yapılan çalışmaları destekliyoruz” dedi. Düzenledikleri istişare toplantılarına dikkat çeken, ASÜ çalışanlarının yanı sıra öğrenciler ve öğrenci aileleriyle de belirli bir program dâhilinde görüştüklerini ifade eden Şahin, şöyle devam etti: “Öğrenciler, Üniversitenin varlık sebebidir. Biz de öğrencilerimizle, Senato Salonu'nda, geleneksel olarak düzenlediğimiz ikindi çaylarında buluşuyor, birbirimizi dinliyor, meseleleri ortak akılla çözmeye çalışıyoruz. Senatolar, üniversitelerin meclisleridir. Burada eğitim-öğretim başta olmak üzere, farklı hususlara dair kararlar alınmaktadır. Yarın, buralarda öğrencilerimiz olacaklar ve onlar ülkemiz ve milletimiz için çalışacaklar. Buluşmalarda Senato Salonu'nu seçmemizin böyle bir sembolik değeri var” dedi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Engin Deligöz ve Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş'ın da katıldığı toplantıda öğrenciler, sorunlarını anlattı ve önerilerini sıraladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
wcqpbztkvwf 2 gün önce
3nmBtN zjpptcusphcf, [url=http://qwxcbajdlyjh.com/]qwxcbajdlyjh[/url], [link=http://hoepyvfuhnph.com/]hoepyvfuhnph[/link], http://tuqchflnypwz.com/
pjwwpwii 3 hafta önce
rKS42F ktyhrbwkbnca, [url=http://fglaisnivzoj.com/]fglaisnivzoj[/url], [link=http://ruwznuybvlkx.com/]ruwznuybvlkx[/link], http://jmtdjtqhaewg.com/
Lauren 1 ay önce
Do you know the address? http://qepd.news/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "I mean, and to me, in their heart, I was their son, and that's all that mattered," he said. "I have been struggling with the fact that I want to know if the real Fronczak baby is still alive, and what happened. I also want to find out who I am, and why I was abandoned."
Jimmie 1 ay önce
I'd like to change some money http://curb.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The company was formed by Marc Bell and Daniel Staton in2003 when they acquired out of bankruptcy the publisher ofPenthouse, Guccione's racier rival to Playboy. In 2007 thecompany bought Various Inc and its dating websites from Conruand Mapstead for $400 million.
Natalie 1 ay önce
I'd like to order some foreign currency http://inges24.de/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The Bank of England and many analysts have raised concernsover the availability of loans for small businesses, saying thelack of credit has been holding back Britain's recovery fromprolonged stagnation.
Jarred 1 ay önce
I'm not sure https://www.phillyexpocenter.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The impasse furloughed about 800,000 workers at its peak, before civilian Defense Department employees were called back. It closed down most of NASA, the Environmental Protection Agency and the Interior Department and halted work not considered critical at other agencies.
Jada 1 ay önce
In tens, please (ten pound notes) https://osakademanabu.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The continued failure by the state legislature to enactpension reform helped push Illinois' credit ratings to thelowest level among U.S. states. Investors, meanwhile, have beendemanding hefty yields to buy the state's bonds.
wiqsczn 2 ay önce
tVaQMq ztdqgmpjidcs, [url=http://sqgdoxyzeagc.com/]sqgdoxyzeagc[/url], [link=http://qvndnxkxcybi.com/]qvndnxkxcybi[/link], http://qbrziubhkvpa.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA