AKSARAY
Giriş Tarihi : 07-06-2020 19:56   Güncelleme : 07-06-2020 20:00

Deva Partisi Çalışmalara Hız Verdi

Ali Babacan tarafından kuruluş ve teşkilatlanma çalışmaları sürdürülen Deva Partisi, çalışmalarına Aksaray’da da hız verirken, Deva Partisi’nin Aksaray’da Teşkilatlanma çalışmalarında katalizör isim ise Rasim Gül oldu. Geçtiğimiz Çarşamba Günü Deva Partisi’nin Aksaray Teşkilatlanma Bölge Sorumlusu Mahmut Sami Topbaş’ında içerisinde olduğu 3 kişilik bir ekip Aksaray’a gelerek yaklaşık 20 kişiden oluşan bir grup ile görüşme gerçekleştirdi.

Deva Partisi Çalışmalara Hız Verdi

Daha kurulmadan isminden söz ettirmeye başlayan, son zamanlarda ise ciddi biçimde gündem haline gelen Ali Babacan’ın kurucusu olduğu Deva Partisi tüm Türkiye Genelinde olduğu gibi Aksaray’da da örgütlenme çalışmalarına hız verdi.

Bir süreden bu yana özellikle Rasim Gül başta olmak üzere çeşitli isimlerle iletişim halinde olduğu bilinen Deva Partisi, Aksaray’da Teşkilatlanma çalışmalarını daha da hızlandırırken, bu çalışmalar kapsamında geçtiğimiz Çarşamba Günü; Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir İllerini kapsayan Bölge Teşkilatlanma Sorumlusu Konya’dan Mahmut Sami Topbaş, Kayseri’den Halil Özsöy ve Trabzon’dan Musa Malik Yıldırım’ın Aksaray’a geldiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Deva Partisi’nin örgütlenme çalışmalarını yürütmek üzere Aksaray’a gelen 3 kişilik ekip, Saatçioğlu Otel’de Aksaray’da Deva Partisi ile hareket etmek isteyen 20 ye yakın kişi ile 2 saate yakın bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmeye katılanlara Deva Partisi’nin örgütlenme şemasını da anlatan Genel Merkez Ekibi, il ve merkez ilçe teşkilatlarının 20 şer kişiden oluşacağını belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren görüşme sonrasında toplantıya katılanların konuşmalarını da dinleyen Deva Ekibi notlarını aldıktan sonra Niğde’ye hareket etti. Deva Ekibinin Aksaray’a gelerek görüşmeler yapmalarının ardından Aksaray’da teşkilatlanma çalışmalarına da hız verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA