Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-12-2019 10:01

Duayenlerin Medyada Demokrasi Buluşması

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Gazeteciler Cemiyeti'nin yürütücülüğünü üstlendiği Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Programı'nın durum değerlendirme toplantısı Gazeteciler Cemiyeti ve Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Programı Ulusal Komite Başkanı Nazmi Bilgin, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yunus Kanlı ve TRT eski spikerlerinden Mehpâre Çelik'in de katılımıyla Aksaray'da gerçekleştirildi.

Duayenlerin Medyada Demokrasi Buluşması

Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, programın dört yıl sürecek olan Medya ve Demokrasi projesiyle hedeflenenin çoğulcu medyaya zemin hazırlamak, gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için dirençlerini artırmak ve mesleki dayanışmayı güçlendirmek olduğunu vurguladı. Program ekibinde bulunan TRT eski spikerlerinden Mehpâre Çelik ve Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yunus Kanlı da programın detayları ile ilgili bilgi aktardılar. 

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Karatay ve Cemiyete üye gazetecilerin de katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Yerel Medya sorunları üzerine durum değerlendirmesi yapılarak Türk basınının içinde bulunduğu durumla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Kamuda basın ve halkla ilişkiler birimi görevlileri ile medya çalışanlarının iletişimde karşılaştıkları sorunları dile getiren Başkan Karatay, "Gazetecilik gönüllülük esaslı bir meslektir. İlimizde görev yapan meslektaşlarımız tüm zorluklara rağmen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirme çabası içinde. Kamu düzenini dikkate alan sorumlu yayıncılık örneği ile görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.  Geleneksel gazetecilik kurallarının yanı sıra son yıllarda hızla gelişen teknolojilere de ayak uydurmamız gerekiyor. En doğru bilgiyi kamuoyuyla paylaşmak biz gazetecilerin görevidir. Bu konuda kurumlar arasındaki iş birliği çok önemlidir" dedi.

Basın kartı yeni yönetmeliği ile ilgili değerlendirmelerin de yapıldığı toplantı, Aksaray'da görev yapan basın mensupları adına, destek programlarına yönelik “Çalışan Yerel gazetecileri güçlendirme destek aracı” ile ilgili soruların ve görüşlerin alınmasının ardından sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA