AKSARAY
Giriş Tarihi : 07-06-2018 16:59   Güncelleme : 07-06-2018 16:59

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Ramazan Fidan, en düşük emekli maaşı 1.500 lira olacak, emeklilerimize ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz” dedi.

CHP, SÖZ VERİRSE YERİNE GELİR

CHP Milletvekili adaylarının Kurtuluş ve Laleli Mahallelerindeki seçim çalışmalarında vatandaşların adaylara ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin vaatlerine çok büyük ilgileri vardı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile CHP’nin adaylarının vaatlerini doğru ve yerinde bulduklarını belirten vatandaşlar, “CHP Muhalefette iken sözünü yerine getiren ilk partidir. Asgari ücret artacak dediler, CHP’nin söylediği rakamda yükseldi. CHP şimdi de emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek diyor,  o vaadi de yerine gelecek. Ancak, bu sözü CHP iktidarında CHP kendisi yerine getirecek.” dediler.

HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ ÇOK İYİ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan, seçim çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Milletvekili adaylarımız ve yöneticilerimiz birlikte Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde kahvehane ziyaretleri ile vatandaşlarımızın dertlerini dinledik. Emekli maaşlarının düşüklüğünden, işsizlikten şikayet eden vatandaşlarımıza, 24 Haziranda iktidara geldiğimizde, en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağımızın, dini bayramlarımızda emeklilerimize birer maaş ikramiye vereceğimizin sözünü verdik.” dedi.

ÜRETEREK BÜYÜYECEĞİZ, İŞSİZLİĞİ DÜŞÜRECEĞİZ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan “16 yıldır iktidarın uyguladığı inşaat sektörü ile betonlaşarak, tüketerek, borçlanarak büyüme politikalarını bırakıp, üreterek büyüyeceğiz. Tarımsal üretimi, hayvansal üretimi, teknolojik üretimi, ağır sanayi üretimini destekleyeceğiz ve kalıcı büyüme sağlayacağız, işsizliği düşüreceğiz” dedi.

 

 

“MUTFAKTAKİ YANGINI SÖNDÜRECEĞİZ”

 

CHP nin bayan adaylarından Pelinsu Yıldırım ise Çarşamba Pazarı’nda yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlara ekonomik durgunluk ve pahalılığa çöcüm bulma, mutfaktaki yangını söndürme sözü verdi.

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım kadın kolları üyeleri ile birlikte Çarşamba pazarında esnaflar ve pazar alışverişi yapan vatandaşlarımız ile bir araya geldiler. “Esnaflar durgunluktan, vatandaşlar pahalılıktan şikayetçiler “ diyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “İktidarın yanlış ekonomi politikaları ile kaybolan güveni yeniden tesis edeceğiz. Çok büyük borç yüküne giren çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizlerini silerek borç yükünü azaltacağız. Çiftçilerimizin maliyetlerini düşürerek daha ucuza ama daha karlı üretim yapmalarını sağlayacağız. Dolayısıyla mutfaktaki yangını söndüreceğiz” dedi.

HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım; “ Halkımız değişim istiyor “ diyerek şunları söyledi. “ Değişim bizim seçim çalışması yaptığımız sahanın her kesiminden aldığımız ortak sonuçtur. Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce için, “İnce, orta Anadolu coğrafyasında sevilen bir siyasetçidir. İnce, liderlik vasıfları, kitleleri arkasından sürükleyişi, kararlılığı, bu konudaki azmi, özünün  sözünün  birliği ile insanlarımızı etkiliyor ve İnce’ yi samimi buluyorlar. Geçenlerde Tarım Bakanı mazot ucuz dedi, adayımız İnce traktöre bindi mazot almaya gitti. Muharrem İnce halkın içinde bir cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

 

AKSARAY’DA YAŞAYACAĞIZ

İşçilerle sabah servisinde fabrikalara gittiklerini söyleyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “  İşçiler bizleri sabahın erken saatinde serviste görünce şaşırıyorlar. İşçiler aynı performansı seçildikten sonra da göstermemizi istiyorlar. Biz bunu çok normal karşılıyoruz. Milletvekili adayları seçim döneminde sahada, seçildikten sonra Ankara’da olduğu için , insanlarımızda böyle bir endişe oluşuyor. Biz hemşerilerimize şunu söylüyoruz. Seçildikten sonra Ankaralı değil Aksaraylı olmaya devam edeceğiz, Ankara’ya taşınmayacağız. Aksaray’da yaşayacağız. İşçiler ve vatandaşlarımız bundan çok memnun oluyorlar” dedi.

 

sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA