AKSARAY
Giriş Tarihi : 17-12-2019 09:59

Emniyetin Operasyonu İstanbul'a uzandı

Aksaray il Emniyet müdürlüğüne bağlı Narkotik ekiplerinin sokak satıcılarına yaptığı operasyonun ucu İstanbul'a çıkınca oradaki uyuşturucu tacirleri de yakalandı.

Emniyetin Operasyonu İstanbul'a uzandı

Çağımızın en büyük belası haline gelen uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı konusunda Türkiye genelinde önemli çalışmalar yapılırken Aksaray il emniyet müdürlüğü de Aksaray genelinde bu ticareti yaparak gençleri zehirleyen ve torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik çalışma ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Özellikle gençleri hedef alarak kendilerine yeni kurbanlar oluşturan bu şebekeyi geçtiğimiz yıllarda yaptığı başarılı operasyonlar ile çökerten ve parmaklıklar ardına yollanmasına neden olan il emniyet müdürlüğüne bağlı Narkotik ekipleri boşalan alanların yeniden doldurulmaması için denetimlerine hız verdi.

Aksaray merkezinde uyuşturucu ticareti yaptığı değerlendirilen F.Y.(46) ve E.A.(45) yı Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde takibe alan polis ekipleri uzun süre yapılan teknik ve fiziki takibin yanı sıra toplanan deliller neticesinde operasyon için harekete geçti. Narkotik ekiplerinin yaptığı operasyon ile şahıslar Aksaray girişinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan uyuşturucu tacirleri üzerinde ve bulundukları araçta yapılan aramalarda 26.91 gr metamfetamin ve 1 fişek halinde 0.88 gr skunk maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile gözaltındaki 2 kişi sorgulanmak üzere Aksaray Emniyet müdürlüğüne götürüldü. Burada yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonun devamında ise yine Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Torbacıların İstanbul ayağı olan ve uyuşturucu madde temini yaptıkları öğrenilen Ahmet A.(35) ve Buket C.(30) isimli şahısların da yakalanması için harekete geçen polis ekipleri adresleri tespit edilen şahıslarla ilgili İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünü bilgilendirdi.

Aksaray'dan alınan bilgiler ve soruşturma dosyası ile harekete geçen polis ekipleri iki kişiyi bulundukları adreste yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan iki kişi de çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA