Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 07-06-2018 17:08   Güncelleme : 07-06-2018 17:08

“En büyük görev sandık başındakilerde”

24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.

“En büyük görev sandık başındakilerde”

AK Parti’nin genç ve dinamik Milletvekili Adayı Muhammed Aktaş, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürürken, seçim öncesi sandık görevlileri, müşahitler ve bina sorumluları ile bir araya geldi.

Hemen her yerde 24 Haziran seçiminin önemini anlattığı gibi müşahitler ve seçim görevlilerine de seçimin önemini anlatan Muhammed Aktaş, seçim günü sandık görevlileri ve müşahitlere de büyük görev düştüğünü söyledi. Müşahit ve görevlilerin çok dikkatli olması gerektiğine dikkat çeken Muhammed Aktaş, “Seçim sırasında ortaya çıkabilecek suçları ortaya çıkartabilmek ve sorumluların cezalandırılmasını sağlayabilmek için müşahit organizasyonu çok önemli. Seçim öncesinde, seçim sonrasında ve oy sayım anında müşahitlerimiz birçok alanda çok dikkatli olmalılardır. Her ne kadar müşahitlerin temel görevi oy sayımındaki usulsüzlükleri engellemek gibi görülse de, oyların sayımına geçilmeden önce yapılabilecek hilelerin önüne geçmek de son derece önemli. Yaşlı ve engellilerin oy kullanırken yardım alması, sandıkların yanına herhangi bir partinin propaganda malzemesinin bırakılması, parti üyelerinin hangi partiye üye olduklarını belli edecek işaretler taşıması müşahitler tarafından oy sayımından önce dikkat edilmesi gereken başlıkları oluşturuyor. AK Parti iktidarının girdiği her seçim çok önemliydi. Ancak bu seçimin önemi ve güvenliği daha da üst seviyede. Tüm görevlilerin son derece duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor. Ben, sizlerin görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphem yok” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA