Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 09-12-2019 10:27

Engelli istihdamına destek

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aksaray'da faaliyet yürüten engelli dernekleri ve platformu yöneticileri bir araya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Engelliler Derneği Beyazay Derneği, Özel Çocuklar Spor İl Temsilcisi, Somuncubaba Spor Kulübü, 68 Görme Engelliler Spor Kulübü, Engelli Anneler Derneği, İşitme Engelliler Derneği ile Otizm Dernekleri katıldı.

Engelli istihdamına destek

En Fazla Engelli İstihdamına Plaket

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında kamuda ve özel sektörde en fazla engelli istihdamı gerçekleştiren firmalara plaket takdim edildi. Ziyaretler kapsamında Aksaray Valimiz Sayın Ali Mantı 'ya, Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Evren Dinçer'e, Mercedes Benz Türk A.Ş. ye, Eroğlu Giyim San. Tic. A.Ş. firmalarına plaket takdim edilerek engelli çalışanların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı ve karanfil dağıtıldı.

Engelli vatandaşlarımızın istihdamının artırılması, mesleki deneyim ve becerilerinin geliştirilmesi, çalışma hayatından beklentileri, işgücü piyasasına girişte yaşadıkları sorunlar, piyasaya girdikten sonra kalıcı yer edinememeleri gibi sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik kolaylaştırıcı çalışmalar hakkında değerlendirmeler de bulunuldu.

İş Kulübünden Engelli Vatandaşlarımıza İş Arama Becerileri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İş Kulübümüz ve engelli koçluğu personellerimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama, beden dili ve kendi işini kurmak isteyen engellilerimize hibe desteği eğitimi ve sertifika töreni düzenlenmiştir. Son dönemde 115 engelli ve eski hükümlü vatandaşımız kendi işinin patronu olmuştur.

Engelli Vatandaşlarımıza 50.000tl Hibe Desteği

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile kurum ve kuruluşların iş birlikteliğinde engelli vatandaşlarımıza yönelik kendi işlerini kurmaları halinde 50 bin TL' ye kadar hibe desteği sağlandı. Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Program ile Aksaray Valimiz Sayın Ali Mantı, Aksaray Belediye Başkanımız Evren Dinçer, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Komisyon Başkanı Seyfullah SarıgüL il protokolü ve engelli vatandaşlarımızın katılımlarıyla hibe çeki hak sahiplerine dağıtıldı.

Son Müracaat Tarihi 18 Aralık 2019

Dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın hibe desteğinden yararlanmak için son müracaat tarihi 18 Aralık 2019' dur. Vatandaşlarımızın hibe desteğinden yararlanmalarının önkoşulu girişimcilik belgesi olup her türlü bilgi için bizzat İŞKUR İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Engelli ve Eski Hükümlülere 50.000tl'ye Kadar Hibe Desteği

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına yönelik 50.000'yl'ye kadar hibe desteğinin sağlandığını belirtti. İŞKUR tarafından kendi işini kurmak isteyen Engelli vatandaşlara 50 bin TL Eski Hükümlülere ise 38.370 TL'ye kadar hibe desteğinin sağlandığını dile getirerek “Aksaray ilimizde son dönemde 115 engelli ve eski hükümlü kendi işinin patronu oldu. Yeni girişimci adaylarını bekliyoruz.” dedi.

Projelerimizden faydalanmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın emekli olmamaları, engelliler için en az %40 oranında sağlık kurulu raporuna sahip olması ve bu belgelerini İŞKUR'a ulaştırmaları gerekiyor. Ayrıca projenin ön koşulu olarak girişimcilik eğitimi başlıca şartlar arasındadır.

NELER SÖYLENDİ?
@
Stevie 2 hafta önce
I quite like cooking http://www.absolutelygospel.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The document, which wraps up a preliminary investigationstarted in October 2011 and was sent to all the partiesinvolved, says the alleged crime was committed "in the interestand to the benefit of JP Morgan".
Federico 2 hafta önce
Withdraw cash http://wehodaily.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The newspaper said, citing unnamed sources close to thegovernment, that the railway department had completed only onethird of its planned investment in the first half of this year,so there would be room for a quicker pace of investment in thesecond half of this year.
Darren 2 hafta önce
How do I get an outside line? http://sakeritalia.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The reviewers posted their report on the agency's website inpreparation for a meeting on Tuesday of outside medical expertswho will discuss the findings and recommend whether the FDAshould approve the drug.
Burton 2 hafta önce
this is be cool 8) https://www.heinzrudolfkunze.de/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com However, please note - if you block/delete all cookies, some features of our websites, such as remembering your login details, or the site branding for your local newspaper may not function as a result.
Jamaal 2 hafta önce
Could you ask him to call me? https://samreesesheppard.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com As early as today, the Reid, D-Nev., and his Democratic caucus could enact rules changes to effectively end Republicans’ ability to block executive-branch nominees. For weeks, as Reid has mulled the maneuver, Republicans have cried foul.
qdyaqlombc 1 ay önce
3Dj4H3 rivjvhcylvny, [url=http://zeevlfgerchd.com/]zeevlfgerchd[/url], [link=http://xxzuzwbqdyxk.com/]xxzuzwbqdyxk[/link], http://fjilawlnpvar.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA