AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:33

Engelli Otoparkları konusunda hiç kimseye müsamaha yok

Araç sürücülerinin pek çoğunun duyarsız olduğu engelli otoparkları konusunda Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği Ekipleri vatandaşların tam aksine duyarlı bir tutum sergiliyor.

Engelli Otoparkları konusunda hiç kimseye müsamaha yok

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliğine bağlı ekipler engelliler için ayrılan otoparkların engelli olmayan vatandaşlarca kullanılmasına göz yummama konusunda oldukça duyarlılar. Özellikle hastane başta olmak üzere sağlık merkezleri başta olmak üzere engelliler için ayrılan otoparklardaki yerlerin engelli olmayan vatandaşlar tarafından işgal edilmesini tespite yönelik yoğun bir çaba gösteren Trafik Ekipleri, bu gibi durumlarda cezai işlem uygulayarak engelli otoparkının işgaline son veriyorlar.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre Trafik Ekipleri her sabah saat 8.30 dan itibaren AÜEAH (Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi) Otoparkı başta olmak üzere engelli otoparklarının yoğun olduğu yerlerde denetim yapıyorlar. Yine aynı bilgiler çerçevesinde yılbaşından bu yana AÜEA önünde bu konuda 600 civarında araca ceza uygulanırken şehir içerisinde toplam olarak engelli otoparklarının işgali konusunda 920 araca ceza uygulanmış.

Yetkililer Engelli Otoparklarının işgali konusunda araç sahipleri ve sürücülerini daha duyarlı olmaya, engellilere karşı duyarlı davranmaya davet ediyorlar. HaberFoto: A.Kuzey Kıbrıs

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA