AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-02-2019 13:51   Güncelleme : 13-02-2019 13:51

Erel’den bir soru önergesi daha

Seçildiği günden bu yana TBMM de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergeler ile sık sık kendi adından ve Aksaray’ın adından söz ettiren İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel bu kez de Sağlık Bakanı’na Sultanhanı İlçesi’nde ki sağlık ve personel sorunları ile ilgili bir soru önergesi verdi.

Erel’den bir soru önergesi daha

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EreL’den Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Sultanhanı’nda yaşanan sağlık problemlerinin çözüme kavuşması için soru önergesi verdi.

Erel Aksaray ilinin gelişmesi için her fırsatta dile getirdiği konulardan ve vatandaşların taleplerine göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı takdirleri toplamaya devam ediyor.

Erel Türkiye Büyük Millet Meclisinde vermiş olduğu kanun tekliflerine, araştırma önergelerine ve soru önergelerine bir yenisini ekledi.

Sultanhanı’nın ilçe olmasından sonra sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunları ve ilçede uzman doktor olmamasından dolayı halkın yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ’ya yazılı soru önergesi verdi.

Erel Yaptığı yazılı açıklamada; “Aksaraylı hemşerilerim bana vermiş olduğu milletvekilliği görevini hakkıyla yerine getirebilmek için büyük bir sorumlulukla çalışıyorum.  Aksaraylı hemşerilerime hizmet etmek bana onur ve gurur veriyor. Bu yüzden Türkiye Büyük Millet Meclisinde her fırsatta Aksaray’ımızın sorunlarını dile getiriyor ve çözüm yolları arıyorum. Şimdi de Sultanhanında yaşanan sağlık problemlerinin çözülmesi amacıyla Sağlık Bakanımıza soru önergesi verdim. Umuyorum ki Sultanhanında en kısa sürede sağlık sorunları çözülecek” ifadelerini kullandı.

Erel’in verdiği Soru Önergesi ise şu şekilde; Bilindiği üzere 25.08.2017 tarihinde yayınlanan Kanun hükmünde Kararname ile Aksaray ilimizin Sultanhanı Beldesi ilçe olmuştur.

1) Sultanhanı ilçe olmasına rağmen burada çalışan sağlık personeli halen merkez ilçeye göre hizmet puanı almaktadır.  Sultanhanı ilçesinde çalışan sağlık personeline ne zaman ilçe hizmet puanı vermeye başlayacaksınız? Bu süre içinde kaybolan haklarını telafi edecek misiniz? 2) Sultanhanı ilçesinde çalışan sağlık personeli Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Tazminatını alamıyorlar. Bu konuda düzenlemeyi ne zaman yapacaksınız? Bugüne kadar ödenmeyen haklarını ödemeyi planlıyor musunuz? 3) Sultanhanı ilçesi 10.000’i aşan nüfusuyla Aksaray’ın en büyük ilçelerinden biridir. Ancak halen ilçemizde uzman doktor bulunmamaktadır. İlçemize ne zaman uzman doktor atamayı düşünüyorsunuz?

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA