AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2019 10:15

Final öncesi motivasyon konseri

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri, final sınavları öncesinde “Güncel ve Popüler Müzikler Konseri” verdi.

Final öncesi motivasyon konseri

Öğrenciler Flamenko, Arabesk, Blues, Jazz, Rock, Rap, Elektronik, 70'ler-80'ler ve 90'lar Türkçe Pop türündeki eserlerle sahneye çıktı. Hem enstrüman, hem vokal, hem de sahne gösterileri anlamında başarılı bir performans sergileyen öğrenciler, gerek üretildikleri dönemde, gerekse hali hazırda efsane olmuş şarkılardan oluşan repertuvarları ile büyük alkış aldı.

İcra edilecek eser öncesinde ilgili müzik türü ile alakalı tarihi ve teknik bilgilerin verildiği konser, öğretici özelliği bakımından da beğeni topladı. ASÜ Konferans Salonu'nun tamamen dolduğu konseri akademisyenler ve öğrenciler takip etti. Yaklaşık 90 dakika süren etkinliğin sonunda müzik bölümü akademisyenleri de sahneye çıktı ve eserlerini seslendirdi.

Her yıl kampüste birebirinden güzel konser ve dinletiler sunan Müzik Eğitimi Bölümü, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli etkinliklerde de Aksaray'ı temsil ediyor.

Programın sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, konserin düzenlemesinde emeği geçen tüm öğrencileri tebrik etti ve belge takdiminde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA