AKSARAY
Giriş Tarihi : 14-12-2018 16:06   Güncelleme : 14-12-2018 16:06

GAZİ’li öğrenciler Belediyenin projelerine mest oldu.

Gazi Üniversitesi Gazi İnşaat Topluluğu Üyesi 46 öğrenci Aksaray’daTeknik Geziye katılarak, incelemede bulundu. Projeleri gezen Üniversite öğrencileri, Başkan Yazgı’nın Yeni Sanayi Projesine ve diğer projelerine hayran kaldılar

GAZİ’li öğrenciler Belediyenin projelerine mest oldu.

Ankara Gazi Üniversitesi Gazi İnşaat Topluluğu üyesi 46 öğrenci Aksaray’a geldi.

Gazi İnşaat Topluluğu öğrencileri, Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen bir dizi teknik gezide projeleri yerinde inceleme imkânı buldu.

Gazi İnşaat Topluluğu Başkanı Tayyip Furkan Han öncülüğündeki Üniversite öğrencileri, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Piramit Kafede düzenlenen yemek sonrası Başkan Yazgı, 375 Milyon liraya Türkiye’de tek seferde yapılan ve bir ilk olan Aksaray Yeni Sanayi Projesini tanıttı.

Sinevizyon gösterisi ile Aksaray Yeni Sanayi Projesini, İnşaat Topluluğu üyesi öğrencilere tüm detayları ile anlatan Başkan Yazgı, bu projenin Türkiye’de tek ve örnek bir proje olduğunun altını çizdi.

Bu arada Öğrenciler, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Sözen’in adına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Teşekkür belgesi takdim ettiler.

Başkan Yazgı daha sonra öğrencilerle birlikte otobüse binerek Yapımı hızla devam eden Yeni Sanayi Projesi inşaat alanında inceleme yaptı. Öğrenciler inşaat alanında yetkililerden bilgi aldıktan sonra grup olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Sanayi sahasındaki teknik incelemenin ardından öğrenciler ve Başkan Yazgı Aksaray Belediyesi Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezine geldiler. Bayan öğrenciler Aktivite merkezini gezip inceleme imkânı buldular.

Gazi İnşaat Topluluğu öğrencileri, daha sonra belediye tarafından restore ettirilen ve gün yüzüne çıkarılan 2. Kılıçaslan Hamamı ile Tarihi Azmi Milli Un Fabrikasını gezerek incelemede bulundular ve eserler hakkında bilgi edindiler.

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde çok güzel bir teknik geziye katılan ve çok memnun kalan öğrenciler, kendilerini en güzel şekilde ağırlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibine Teşekkür ettiler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA