Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 24-12-2019 11:05

Gençlere umut ve anlam aşısı yapmak gerekiyor

“Terapistin Sufi Olursa” ve “Akli Karışık: Bil Kendi Kadrini” kitaplarının yazarı Ali Rıza Bayzan ve Psikoterapist Dr. Öğretim Üyesi Didem Küt, Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) düzenlenen “Narsisizm, Melankoli ve Aşk” konulu konferansa katıldı.

Gençlere umut ve anlam aşısı yapmak gerekiyor

Dr. Öğretim Üyesi Elif Hasret Kumcu moderatörlüğünde İktisadi ve İdari Bilimler Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta “Narsisizm, Melankoli ve Aşk” konuları, psikoloji ve tasavvuf ekseninde öğrencilere anlattı. Yazar Ali Rıza Bayzan, gençlere umut ve anlam aşısı yapmak gerektiğini belirterek, “Bunun için Mevlâna ve Yunus'u çocuklarımızın ve gençlerimizin anlayacağı bir dille yeniden yorumlamalı, meraklarını geliştirmeli, okuma kültürü ve matematik kültürü aşılamalıyız. Okuma kültürü sosyal bilimler için, matematik kültürü fen bilimleri için bir zemindir. Tasavvuf ise değerler kültürü olarak tarif edilebilir. Çocuklara ve gençlere spor ve sanat kültürü de aşılamalıyız” diye konuştu.

Etkinlik, soruların yanıtlanmasının ardından sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
uzouvwlyqvr 1 ay önce
tFr7KP goiozjarijkr, [url=http://ptsykhtrromw.com/]ptsykhtrromw[/url], [link=http://ryrtmqptauel.com/]ryrtmqptauel[/link], http://sqrbdimxdamw.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA