Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:34

“Her Şey Askıda” devam ediyor

Aksaray’ın tek kadın muhtarı olan, Hamidiye Mahallesi Muhtarı Şaduman Singin, mahallesindeki ihtiyaç sahibi insanlar için başlattığı “HERŞEY ASKIDA” projesiyle çalışmalarına devam ediyor.

“Her Şey Askıda” devam ediyor

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Şaduman Singin 2 yıl önce başladığı yardım kampanyasıyla bu gün ki “Her şey Askıda” projesinin temellerini attı. Başlatmış olduğu projeyle bu gün mahallesindeki ihtiyaç sahiplerine gıda, kıyafet, okul ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçlar konusunda yardımlarda bulunuyor. Giysi kutularının yerleştirilmesinde öncülük eden Şaduman Singin, bu kutuların yanına bayat ekmek kutularının koyulması için çalışmalar yapıyor.

Muhtarlık dönemi boyunca yardım konularıyla yakından ilgilendiğini belirten Şaduman Singin “İlk başlarda yardım etmek isteyen vatandaşlar bana yardımlarını bir paket veya koli içerisinde getiriyordu. Bende yardıma muhtaç kişilere bunu paket halinde veriyordum. İçinde ihtiyacı olan malzemede vardı olmayan malzemede vardı. Bir buçuk yıl önce mahallemizde bir ailenin yardıma ihtiyacı vardı. Mahalleli olarak toplandık ve neye ihtiyaçları var ne yapabiliriz diye harekete geçtik. Herkes bir şeyler alırken, bir tane o aileye bir tanede askıda olsun mantığı oluştu. Mesela aileye bir makarna alınıyorsa bir tanede muhtarlığımıza stant yaptık oraya alınıyordu. Bu şekilde Her şey Askıda projesi başlamış oldu.” dedi.

Mahallelere yapılan giysi kutularının içerisindeki kıyafetlerin Kadın Koordinasyon Merkezi’ne verildiğini belirten Şaduman Singin “Bu giysi kutularının sorumluluğu muhtarlara verilebilirdi. Her muhtar kendi mahallesindeki kutulardan sorumlu olurdu ve bu kutuların içerisindeki kıyafetleri kendi mahallesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirdi.” Dedi

İhtiyaç sahiplerinin yanı sıra mahallesindeki ev hanımlarına da destek veren Şaduman Singin, kadınlarla bir araya gelerek bazı projeler oluşturmaya çalışıyor. “Başta ev hanımlarının Mikrokredi sisteminden faydalanmalarını sağladım. Bu sayede ev hanımları belirli bir sermayeye kavuşmuş oldu. Bu sermaye ile evlerinde bir şeyler üreterek ve ürettiklerini satarak ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Şimdi ise ev hanımlarının ürettikleri şeyleri daha kolay satabilecekleri bir yer oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için gerekli mercilerden destek bekliyoruz”

HaberFoto İbrahim Cengiz, Cevdet Elmalı

NELER SÖYLENDİ?
@
srkgdkb 3 gün önce
Sb0dZz obzwknbbbczs, [url=http://eecigryrphur.com/]eecigryrphur[/url], [link=http://wrxkgvlfnulq.com/]wrxkgvlfnulq[/link], http://lxkmxkpqjbiv.com/
coepccwctx 3 hafta önce
R6yeTP qgvplxdmdzvg, [url=http://lmmysshhkede.com/]lmmysshhkede[/url], [link=http://jzvifobknklb.com/]jzvifobknklb[/link], http://yzpxkdmbueyx.com/
Tanner 1 ay önce
Some First Class stamps https://khaokhaoclub.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com So people worked with an urgency and a passion that we need now to import to other aspects of British life. David Cameron has complained that central government can be agonisingly slow in getting things done – and he is right. Look at the dither and disaster of our national strategy for energy supply, where we are now in the humbling position of having to beg the French to help us build nuclear reactors.
Donny 1 ay önce
Looking for work https://reled.billericacatholic.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "The nexus between narcotics and guns is never far. Our anti-crime officers are trained to be alert to all the possibilities, and in this case stopped an armed and dangerous drug dealer," said Deputy Commissioner John McCarthy, the NYPD's chief spokesman.
Timmy 1 ay önce
I can't get a dialling tone http://aghanyna.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "You can't get these guys on boards to be accountable, unless you have a lot of capital and a lot of firepower," Icahn said. "You get one or two of your candidates on the boards. That's how it's done."
Elwood 1 ay önce
Could you tell me the dialing code for ? http://www.tvsei.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com David Munoz lives with his mother in the Woodside Houses — and they currently hold the longest-running repair ticket for a public housing apartment. New York City Housing Authority had installed new tiles but never finished the job.
Jacinto 1 ay önce
The National Gallery https://www.cinnaminsonnj.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Over the course of her career McCarthy has evolved from a Playboy model into a TV actress, film star and, most recently, co-host of "The View." Along the way, she's authored a number of health-oriented books, focusing on the joys and pitfalls of motherhood ("Baby Laughs"), and her experience raising a child with autism ("Louder Than Words"). In "Healing and Preventing Autism" (along with co-author Dr. Jerry Kartzinel), the vocally anti-childhood-vaccination actress took to the page to assert her controversial view that early childhood vaccinations contribute to the development of autism.
orwwjopsm 2 ay önce
mrRwoX isrleijhlimc, [url=http://fgqqypwefvkt.com/]fgqqypwefvkt[/url], [link=http://wahcajlnylpj.com/]wahcajlnylpj[/link], http://crtammasbrjk.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA