AKSARAY
Giriş Tarihi : 27-11-2019 10:20

İdlib’e eğitim ve ısınma desteği

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 11'inci iyilik tırını dualarla İdlib'e gönderdi.

İdlib’e eğitim ve ısınma desteği

Suriye'ye gönderilen yardımların yerinde denetlenmesi ve yapılan çalışmalara şahitlik amaçlı Aksaray'dan beş kişilik bir heyet Reyhanlı üzerinden Afrin'e gitmişti.

İHH'nın Suriye'de yaşlılar, yetimler, yaralılar, hastalar ve sivil halk için yaptıkları hizmetlere şahit olan heyet, yaptıkları ziyaretin akabinde, bölgede gıdanın yanı sıra çadırlarda soba, yakacak ve çocukların öğrenim görmeleri için okul malzemelerine ihtiyaçları olduğunu bildirmişlerdi.

Özkan, Suriye ziyareti sonrası sosyal medya üzerinden çağrıda bulunduklarını, ayni bağışlarla 300 soba, okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemelerinin kısa zamanda tedarik edildiğini ifade etti.

Eğitim En Önemli Yardım

Bir ay önce Aksaray'da 20 okulda kırtasiye yardımı yaptıklarını belirten İHH Başkanı Özkan, gönderilen yardımların içinde en çok önem verdikleri yardım malzemelerinin eğitim ile ilgili olduğunu söyledi. Dokuz yıldır çadır hayatına mahkûm milyonu aşkın insanın varlığına vurgu yapan Özkan, eğitilmeyen her bir bireyin kolaylıkla terörize edilebileceğini, böylelikle kendilerine ve başkalarına zarar verme riskinin olabileceğini belirtti. Bu bağlamda ayni bağış olarak bölgeye okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemeleri gönderildiğini ifade eden Özkan, iyi niyetlerin büyük yardımlara dönüşmesinden duydukları sevinci dile getirdi.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, büyük çatışmaların ve dramların yaşandığı günümüz dünyasında Aksaray'ın komşuluk, kardeşlik imtihanını çok başarılı bir şekilde verdiğini sözlerine ekledi ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.

İyilik tırı, Vaiz Mehmet Eser'in yaptığı dua ile yola çıktı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA